Saçlar özellikle kadınların vücutlarında en dikkat ettiği yerlerdendir. Gün içerisinde yoğun egzoz dumanı, şehir kirliliği, yoğun kimyasal kullanımı veya sık sık saç boyamak vb, gibi durumlar saçların eski canlılığının kaybolmasına neden olur. Saçınızı siz her ne kadar yıkasanız veya krem de kullansanız bunlar saçların gerçek saç bakımını yapmaktan çok uzak olur. Bağcılar Bahar Acar Güzellik Salonunda bu hizmeti kaliteli bir şekilde alabilirsiniz.

Saçın bakımı, saçlarınızı tanımakla başlar. Saçların hem ölü hem de canlı hücrelerden oluştuğunu kabul etmek gerekir. Saç bakımındaki amaç ölü hücrelerin uzaklaştırılması, canlı hücrelerin de yaşam kalitelerinin artırılmasıdır. Canlı hücreleri tıpkı yaşayan bir beden gibi düşünebiliriz, bu hücrelerin mutlaka bakıma ve doğru eslenmeye ihtiyacı vardır. Saç bakımında öncelik her daim düzenli gittiğiniz güzellik salonu olmak zorundadır.

Saç bakımı aslında dıştan yapılan bakım değildir. Yani saçlarınızı parlak göstererek saçlarınıza bakım yapmış olmazsınız. Dediğimiz gibi saçlar canlıdır. Saçların beslenmeye ihtiyacı vardır. Nasıl ki, siz vitaminsiz ve mineralsiz kaldığınızda birçok sağlık sorunuyla karşı karşıya kalırsanız, saçlarınız da vitaminsizlik ve mineralsizlik nedeniyle yıpranmış olur. Canlı saç kökleri için vitamin ve mineral takviyesi hem dıştan hem de içten yapılmalıdır. Doğal ürünlerle saç diplerine yapılan uygulamaların dışında, mutlaka beslenmeye de dikkat edilmesi gerekir.

DOĞAL SAÇ BAKIMI NASIL YAPILIR? 

Bağcılar Bahar Acar Güzellik Salonunda doğal saç bakım yöntemi özellikle zeytinyağı çoğu saç bakım kürlerinin içerisinde yer alır. Tamamen doğal olan zeytinyağı sayesinde saçlar içten dışa beslenirken, aynı zamanda saçların doğal nem dengesine de kavuşmasına da neden olur.

KURU SAÇLARDA SAÇ BAKIMI NASIL YAPILIR?  

Kırılmış ve yıpranmış saçlara sahip kişilerin mutlaka saç bakımında zeytinyağı tercihi yapması gereklidir. Fakat bu bakımı saçınız eğer kuru ise yapmakta fayda vardır. Yağlı saçlı deriye sahipseniz ve saçınız kuru ise zeytinyağının yalnızca saç teline yapılması önerilir. Bağcılar Bahar Acar Güzellik Salonunda uzmanlarımın saç bakımı için uygun gördüğü en doğal yağlardan biri zeytinyağıdır. Yine badem yağı da bu sınıfa konulabilir. Badem yağının içeriğindeki E vitamini saç hücrelerinin gelişmesini sağlar.

YAĞLI SAÇLARDA SAÇ BAKIMI NASIL OLMALIDIR? 

Bilinenin aksine saçları taramak ya da duştan sonra saçları fön makinesiyle kurutmak yağlanmaya sebep olur. Saçların çok fazla taranmaması ve fön le kurutulmaması tavsiye edilir. Yağlı saçlar için Bağcılar Bahar Acar Güzellik deneyimlerle geliştirilmiş ve çok iyi sonuçlar alınmış maskeler vardır. Bu tip maskeler düzenli yaptırdığında saçlardaki yağlanmaları büyük oranda azaltır. Yağlı saçlar için en önemli saç maskesi kil maskesi olarak görülür.

BOYALI SAÇLARDA SAÇ BAKIMI NASIL YAPILIR? 

Boyalı saçlara gelelim. İşte en çok dikkat edilmesi gereken ve mutlaka bakım yapılması gereken saçlar boyalı saçlardır. Boyalı saçlara sahip kişilerin saçlarına 2 kat daha fazla özen göstermesi gerekir. Saç boyalarının kimyasal olduğu unutulmamak gerekir. Saçların evde boyanması yerine, Bağcılar Bahar Acar Güzellik Salonunda uzman kişilerce boyanması saç sağlığı için çok daha önemlidir. Çünkü burada uygulanan boyama işlemleri sonrasında saça gereken bakımlar yapılır ve saçın nem dengesinin korunması için bazı işlemler uygulanır. Çünkü boyalı saçların nem gereklidir. Saçlar güzellik salonlarında veya kuaförlerde boyandıktan ve gerekli saç bakımları yapıldıktan sonra evde düzenli olarak avokado, badem yağı ve E vitamini yağını eşit şekilde karıştırarak saç bakımını yapılabilir.

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir