İlerleyen yaşla birlikte ciltte birtakım sorunlar oluşmaya başlar. Fakat her zaman daha genç ve dinamik görünmek isteriz. Bu nedenle botox ya da cerrahi uygulamalar yaptırmamız gerekebilir. Ağrısız ve acısız dinamik bir cilde sahip olmak istiyorsanız radyofrekans (ütüleme) sizin için doğru bir tercih olabilir. Bu yöntem ile cildinizin 10-15 gençleşebilir.

Bağcılar Bahar Acar Güzellik Salonu Radyofrekansın yüz bölgesinde kullanım amacı kolajen dokunun uyarılarak yüzünüzde lifting etkisini arttırmaktır. Radyofrekans yüz liftingi, cilt revizeleme ve ince çizgilerde ilk işlemden sonra görülebilen bir etki olarak cildinize farkedilir..

Radyo dalgalarının vücuttaki su molekülleri ile iyonlarını (sodyum-potasyum-kalsiyum-magnezyum) uyaran bir yapıya sahiptir. Bunların iyonkaşmasına bağlı olarak enerji açığa çıkar ve bölgede ısınma oluşur. Buradaki asıl yapılmak istenen ısıtılan bölgenin ısısının 40 – 42 dereceye yükseltmektir. Bunun amacı cilt altındaki kolajenlerin daha sıkı olmasını sağlamaktır..

 • Aynı zamanda cihaz başlığında var olan vakum ile kasların sıkılaştırılması artar.
 • İşleme başlamadan önce cilt temizlenir ve cildi ısıdan koruyacak aynı zamanda lifting etkisi yaratacak bir ürün uygulanır.
 • Cilt ütüleme yöntemi cilde ısı verilerek yapılır.
 • Profesyonellerimiz ciltte uyguladığı bir cihazla cilde ısı yayar.
 • İşleme başlamadan önce cilt temizlenir ve cildi ısıdan koruyacak aynı zamanda lifting etkisi yaratacak bir ürün uygulanır.
 • 30-40 dakika boyunca yüz ve dekolte bölgesine uygulama yapılır.
 • Yaşlanan ciltte, kolajen liflerindeki kayıplar ve fibroplast aktivitesinin yavaşlaması nedeniyle oluşan ince çizgi ve kırışıklıklarda etkin bir düzelme sağlanır.

RADYOFREKANS HERKESE UYGULANIR MI?

 • Parkinson, ms, epilepsi, kanser-cilt kanseri vb. hastalarında,
 • Hamilelerde,
 • Kalp pili kullanan kişilerde,
 • Vücudunda büyük metal protez bulunan kişilerde radyofrekans uygulaması uygulanmamaktadır.

RADYOFREKANS AĞRILI/ ACILI BİR BAKIM MIDIR?

Bağcılar Bahar Acar Güzellik Salonu Radyofrekans esnasında asla acı duyulmaz. Cilt üzerinde hafif bir sıcaklık hissedersiniz.

RADYOFREKANS UYGULAMASINDA CİLT RENGİNİN BAKIMA ETKİSİ VAR MIDIR?

Hayır cilt renginin bakıma bir etkisi bulunmamaktadır. İşlemlerde cilt tipi gözetmeksizin uygulamamız mevcuttur.

RADYOFREKANS ZARARLI MIDIR?

Salonumuzda Radyofrekans işlemi uzman ve sertifikalı  personeller tarafından bütün güvenlik önelemleri ve alınarak yapılmaktadır.

RADYOFREKANSIN YAN ETKİSİ VAR MIDIR?

Vücut da işlem yapılan bölgede geçici kızarıklıklar dışında bir yan etkisi yoktur..

RADYOFREKANS İÇİN DANIŞMA VE TESTLER ÜCRETLİ MİDİR?

Testler salonumuzda tamamen ücretsiz olup yalnızca işlemlerde ücret alınmaktadır. Bahar Acar Güzellik Salonuna dilediğiniz her an iletişim sayfamızda bulunan her türlü yöntem ile ulaşabilirsiniz.

RADYOFREKANS SEANS SAYISI

Bağcılar Bahar Acar Güzellik Salonunda bakımlar kişiden kişiye ve bakımı amaçlanan bölgeye göre değişmekle birlikte ortalama 7 -9 seansta başarılı sonuç verebilmektedir.

RADYOFREKANS SEANS SÜRESİ VE SEANS ARALIĞI

Radyofrekans işlem süresi belirli ortalamlarda; yüz için 10– 20 dk., göbek ve basenler için 15 – 35 dk, bacak ve kalça için 40 ila 55dk. sürebilmektedir. Seanslarda işlemlere göre 2 ila 4 haftalık aralıklar verilemektedir.

 

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.