Deforme olan ve sürekli yenilenmesi gereken oje sorununu ortadan kaldırır. Ayrıca 21 gün daima parlak, ilk günkü gibi bakımlı görünüm kolaylığı sağlar. Tırnak boyunuzu ortalama 2 saat içinde uzatmak, istediğiniz şekil, renk, hatta nail art yani tırnak sanatı ile süsleyerek ortalama 21 gün hiç bozulmadan kullanmanızı sağlar.

Protez tırnak deyince hayalimiz de hemen çok uzun abartılı tırnaklar canlanıyor, fakat protez tırnak istenilen boyutta ve şekilde yapılabilen bir tırnak uzatma işlemidir.

Bazen doğal tırnaklarımızdan ayırt edilemeyecek kadar doğal olabilirken, isteğe göre uzun boylarda sınır tanımayan Nailart’larda ve tasarımlar da uygulanabiliyor, bu tamamen sizlerin talebine göre değişiklik göstermektedir. 

Protez tırnaklar doğal tırnağa nazaran x4 kat daha sert ve kırılması güçtür bu nedenle de çok tercih edilmektedir.

Protez Tırnak uygulamaları kullanılan malzeme ve teknik açısından farklılık gösterebilir.

Malzeme açısından tırnak için özel üretilmiş 3 malzemeye ayrılır:

  • JEL
  • AKRİLİK 
  • POLLY JEL /AKRİL &JEL

Tüm malzemelerin çeşitli renk yelpazeleri bulunur.

Bağcılar Bahar Acar Güzellik Salonu Protez Tırnak; uygulama tekniği açısından ise ŞABLON ve TİP tekniği olarak ayrılmaktadır. Son zamanlarda birçok farklı yan malzeme ile uygulanabildiğini görsek de asıl olan tırnağın ucuna eklenerek ya da altına kalıp desteği yapılarak uzatılmasıdır.

En çok aldığımız sorulardan biri ise ” kullanılan malzemelerden hangisinin daha dayanıklı ve iyi olduğu ” aslında tüm malzemelerin dayanıklılığı kullanılan ürün kalitesine ve uygulama tekniğine göre ölçülmelidir çünkü sektörde artık çok fazla kalitede ürün çeşitliliği bulunmaktadır.

Malzemeleri tek tek ele alırsak en yaygın ve çok tercih edilen malzeme çeşidi  parlaklığı ve kokusuz olması ve aynı zamanda esnek yapısı  nedenleriyle tırnak jeli malzemesidir. Ülkemizde daha çok rağbet gören jel uygulamaları şimdilerde daha çok “jel protez” ya da” jel tırnak “ismiyle de karşımıza çıkıyor sonrasında tırnak akrilik malzemesi gelir diyebiliriz tabi bu sıralama uzmanın ya da salonların tercihine göre değişiklik gösterebilmektedir hatta kimi zaman ülkeler ve bölgelere göre bile farklılık gösterebilmektedir.

Tırnak akrilik malzemesi bu uygulamanın bir dişçi tarafından ilk buluşundan bugüne kadar gelen en eski malzeme çeşididir, pudra gibi bir yapıdadır ve bir  akrilik sıvısıyla katılaşır, şekil alır ve çok bahsedilen rahatsız edici kokusu aslında akrilik sıvısından kaynaklıdır.  Genel ismi protez tırnak olan bu uygulamanın da bazen malzeme isimleriyle Akrilik tırnak gibi anıldığına rastlayabiliriz.

Son zamanlarda trend olan yeni ve kolay malzeme olarak tanımlanan akrilik malzemesine alternatif olan Polly jel bir diğer adıyla Akril-Jel de malzeme çeşitleri arasında artık yerini aldı.

En çok karşılaştığımız sorular ve ayırt edilmekte güçlük çekilen uygulamalardan bazıları;

Protez tırnak ve jel protezin farklı olduğunun düşülmesi “Hayır, protez tırnak ve jel tırnak aynı işlemdir.”

Bazen de protez tırnak ve kalıcı oje işlemlerinin karıştırılmasıyla karşılaşabiliyoruz, kimi zaman iki uygulamanın da aynı olduğu düşünülebiliyor. “Hayır, protez tırnak ve kalıcı oje farklı işlemlerdir.”

En kolay anlayabileceğimiz şekliyle; tırnaklarınızın boyunu uzatma ya da  şeklini değiştirmek istiyorsanız ” protez tırnak ” kendi doğal tırnaklarımızın mevcut uzunluğunda +21 gün renkli, parlak, bakımlı gözükmesini istiyorsak “kalıcı oje” bir diğer ismiyle de “jel oje” tercih edilmelidir.

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir