Son dönemin makyaj trendleri arasından sıyrılarak oldukça popüler bir konuma geldi. Teni pürüzsüzlüğün ötesine geçen bir forma ulaştıran bu makyaj konsepti önceden çoğunlukla gece kombinlerinde kullanılıyordu. Ama son dönemde teni kusursuzlaştırırken doğal duruşundan da ödün vermeyen ürünlerin artmasıyla porselen makyaj trendi günlük hayatımıza da dahil oldu. Böylece mükemmelliği hayatın her anına taşıdık!

Porselen makyaja uygun malzemeleri doğru tekniklerle uygulanması gerekir. Aksi halde hayallerdeki ten duruşuna kavuşmak pek mümkün değil. Bağcılar Bahar Acar Güzellik Salonunda bu hizmetle istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.

PORSELEN MAKYAJ NEDİR?  

Porselen makyaj, teni olabilecek en pürüzsüz forma ulaştırmanı sağlayan bir makyaj stilidir. Özellikle kusurlu, sivilceli ve lekeli teni aynı tonda buluşturmak ve cilt üzerindeki pürüzleri kapatmak için tercih edilen bu makyaj, özel gecelerin vazgeçilmezi oluyor.

Bunun yanında fotoğraf çekimine katılacağın günler ya da makyajının tüm gün boyunca seninle kalmasını ve asla bozulmamasını dilediğin zamanlarda da porselen makyajı tercih edebilirsin. 

PORSELEN MAKYAJ MALZEMELERİ NELERDİR?  

Bağcılar Bahar Acar Güzellik Salonunda Porselen makyaj için doğru malzemeleri bulabilirisiniz. Özellikle ten makyajı adımlarında kullanacağın her bir ürünün kapatıcılık oranının yüksek olması gerekir. Bunun yanında porselen makyaj malzemesi için bir diğer hayati parametre de, tabi ki kalıcılık. Bu iki kriteri sağlamayan ürünler, porselen makyaj uygulaması için uygun değil. 

Şimdi porselen makyaj ürünleri neler, ona bir bakalım. Öncelikle ten makyajın içn ihtiyacın olan malzemeleri sıralayalım:

 • Cilt tipine uygun bir makyaj bazı
 • Kalıcı ve kapatıcı bir fondöten
 • Ten renginden 1 – 2 ton açık bir concealer
 • Transparan pudra
 • Hafif tonlu bir allık

Bu malzemeleri hem gece hem de gündüz uygulayacağın porselen makyaj için kullanabilirsin. Gece kombinlerinde listeye:

 • Far bazı,
 • Siyah eyeliner,
 • Kirpikleri dolgunlaştıran bir maskara,
 • Kombinine uygun renkte mat ruj ekleyebilirsin.

ADIM ADIM PORSELEN MAKYAJ YAPIMI

İşte teni bir üst seviyeye çıkaran porselen makyajın uygulama adımları:

 • İlk olarak cildini makyaja hazırlaman gerekiyor. Fakat bu aşamada normalden biraz daha titiz davranmalısın. Öncelikle yüzüne peeling yaparak gözenekleri ve cilt üzerinde biriken ölü dokuyu tamamen temizlemen gerekiyor. Ardından rutin cilt bakımı ile devam edebilirsin.
 • Cilt bakımını tamamladıysan, makyaj bazı aşamasına geçebilirsin. Bu noktada gözenek kapatıcı etkisi olan bir baz tercih etmende fayda var. Böylece tende pürüz oluşumunu en baştan önleyebilirsin. Sana dilediğin kusursuzluğu sunacak formülü NYX Cosmetics Pore Filler makyaj bazında bulabilirsin.  
 • Gelelim fondöten aşamasına. Bu noktada mat bitişli, likit bir ürün tercih etmelisin. Porselen makyaj fondöteni olarak sana profesyonel makyaj uygulaması imkanı sunan NYX Cosmetics Can’t Stop Won’t Stop Full Coverage oldukça uygun. Bu yüksek kapatıcılık oranına sahip vegan fondöten ile cildini tek tonda buluşturabilirsin. Ürünü bir fondöten fırçası ile uygulayarak kusursuz bir bitiş elde edebilirsin. 
 • Eğer göz altında morluklar varsa ya da göz çevreni biraz daha aydınlık göstermek istersen, concealer ile devam etmelisin. Bu aşamada da NYX Cosmetics Can’t Stop Won’t Stop Contour Concealer likit kapatıcı ürününü rahatlıkla kullanabilirsin. Göz altı kapatıcısı nasıl kullanılır öğrenmek için yazımızı inceleyebilirsin. 
 • Kapatıcı ve fondöten adımlarını tamamladıktan sonra makyajı sabitleme aşamasına geçebilirsin. Bu noktada mat bitişli, transparan bir pudra kullanarak tende renk değişimi olmadan sabit bir duruş elde edebilirsin. NYX Cosmetics Studio Finishing Powder ile makyajına son dokunuşları yapabilirsin. 

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir