Güzel ve bakımlı bir görünüme sahip olmak için bakımlarımıza dikkat ediyor, sağlıklı bir hayat için egzersiz, diyet ve kişisel bakım gibi birçok yöntemi deniyoruz. Bu bakımlarda en dikkat ettiğimiz uygulamalardan biri de tabi ki sıklıkla yaptırdığımız Manikür ve Pedikür (el-ayak bakımı) uygulamasıdır.

Manikür ve pedikür, el ve ayaklarımızın daha sağlıklı ve güzel bir görünüme sahip olması için uygulanan kozmetik bir uygulamadır. Bağcılar Bahar Acar Güzellik Salonunda aldığınız bu uygulama ile istediğini görünüme hemen kavuşabilirsiniz.

MANİKÜR NEDİR VE NASIL YAPILIR? 

Bağcılar Bahar Acar Güzellik Salonunda aldığınız Manikür pedikür hizmeti, el, ayak ve tırnaklarımızın sağlıklı ve güzel bir görünüme sahip olması için, periyodik olarak yaptırdığımız profesyonel bir hizmettir. Manikür ile el tırnaklarımızın bakımı yapılırken; pedikür ile, ayak ve ayak tırnaklarının sağlıklı ve güzel bir görünüme sahip olması için gerekli bakımlar yapılmaktadır.

Böyle sıralanabilir:

  1. ADIM: Tırnaklar Temizlenir

Tırnaklarınızda oje varsa temizlenir ve daha sonra tırnaklar kurutulur.

  1. ADIM: Ilık Suda Bekletilir

El ve tırnak kenarlarının yumuşaması için yaklaşık olarak 4-5 dk. kadar eller manikür suyuna bekletilerek yumuşaması sağlanır.

  1. ADIM: Manikür Makası İle Temizleme

Uzayan tırnak etleri tırnak pensi ile dikkatlice kesilir ve daha sonra tekrar kurutma işlemi ile temizlik sağlanmış olur.

4.ADIM: Şekillendirme

Kişinin tercihine göre tırnaklar istenilen oranda törpü yapılarak kısaltma işlemi yapılır ve tırnak diplerine krem (lavanta yağı vb.) sürülür. Sonrasında tırnaklar ölü deriden temizlenerek dipteki fazlalıklar portakal çubuğu (tahta çubuk) ile hafifçe geriye doğru ittirilir.

5.ADIM: Masaj İle Bitirme

Bütün pürüzler giderildikten sonra tekrar krem sürülerek masaj uygulanır. Kurutma işleminden sonra isteğinize göre Kalıcı Oje veya French Oje yapılabilir.

PEDİKÜR NEDİR?  

Bağcılar Bahar Acar Güzellik Salonunda Pedikür işlemi, ölü etleri temizleyen, sertleşmiş ayak parmaklarınızı ve derinizi yumuşatan, ayak tırnaklarınızı tedavi eden bir uygulamadır. İyi bir ayak tedavisi çok iyi hissettirir, ancak pedikür uygulaması cila tipinden masaja kadar değişiklik gösterebilir.

PEDİKÜR NE İŞE YARAR?  

Pedikür, ayak bakımınız için harika bir uygulamadır! Bağcılar Bahar Acar Güzellik Salonunda bu istediğiniz hizmete hemen kavuşabilirsiniz.

  • Ayak sorunlarınız varsa, düzenli pedikür tedavi için destekleyici olabilir. Böylece, tedavi süreciniz daha kısalabilir.
  • Pedikür, duruşunuzun düzelmesine yardımcı olabilir; doğal olarak bakımlı, sağlıklı ayaklarla daha rahat yürürsünüz.
  • Diğer tedavilerle birleştirildiğinde sizi rahatlatabilir. Pedikür uzmanınız, ayaklarınıza birkaç yumuşatıcı ve yatıştırıcı krem ​​ile masaj yaptığında, kendinizi tüy gibi hissedersiniz!

NASIL YAPILIR?

Özellikle yaz aylarında sürekli olarak çorap kullanımı ve ayakkabı kullanımından dolayı hava almakta zorlanan ayaklarımızın hem sağlık açısıdan hem de görünüm açısından periyodik aralıklarla Pedikür uygulamasına ihtiyacı vardır.

  1. ADIM

İlk önce tırnaklarda oje varsa gerekli temizleme yapıldıktan sonra tırnaklar kurutularak kısaltma işlemi yapılır. Ne kadar kısa olursa ayağın rahat etmesi ve tırnakların zarar görmesi de engellenmiş olur.

  1. ADIM

Daha sonra, törpülenen tırnaklara yumuşaması için krem sürülür. Manikür de olduğu gibi yaklaşık olarak 4-5 dk. kadar pedikür leğenine konulan ılık suda bekletilerek tırnakların yumuşaması sağlanır. Sudan çıkarılan ayaklar havlu ile kurulanır.

  1. ADIM

Yumuşayan tırnak etleri özel bir makas yardımı ile temizlenir. Bu arada ayakların ölü hücrelerden arınması için ponza yardımı ile peeling yapılır. Sonrasında tekrar törpüleme işlemi yapılarak son şekli verilir.

  1. ADIM

Ayaklara krem sürülerek masaj yapılır ve işlem tamamlanır. İsteğe göre Oje veya Kalıcı Oje uygulaması yapılabilir.

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir