LENF DRENAJ

Vücudun bağışıklık, savunma ve lenf sıvısının işlevlerini yerine getirmesini sağlayan uygulamadır. Lenf drenaj masajı ile lenfatik ve venöz dolaşımın hızlandırılmasına yardımcı olur. Ayak parmak uçlarından bel bölgesine ve hatta boyuna kadar lenf drenaj uygulaması yapılmaktadır.

Bu uygulama ile lenf dolaşımının hızlanması, vücuttaki ödem ve toksinlerin atılması sağlanır. Kan dolaşımının düzenlenmesi ile beraber kilo verme süreci de daha hızlı ve kolay hale gelir. Bölgesel zayıflama, selülit tedavisi, sıkılaşma süreci için olumlu etkisi olan bir tedavidir. Modern zayıflama teknikleri arasında olan lenf drenaj ile metabolizmanın hızlandırılıp yağların parçalanmasını ve vücuttan atılmasını sağlamaktadır.

LENF DRENAJ TEDAVİSİ KİMLERE UYGULANIR?  

Lenf drenaj işlemine uygun olanlar, vücutta biriken ödem ve toksinleri atmak isteyen kişilerdir. Özellikle gün boyunca ayakta kalan ya da devamlı masa başında oturanlarda meydana gelen dolaşım bozukluğu probleminin düzeltilmesi için tercih edilen bir uygulamadır. Sadece vücudunu rahatlatmak isteyenlerin de tercih edebileceği bir tedavi olduğundan isteyen herkes lenf drenaj uygulamasını yaptırabilir. Bu tedaviyi Bağcılar Bahar Acar Güzellik Salonu’ nda alabilirsiniz.

Vücudun toparlanmasında, sıkılaşmasında ve fazlalıkların atılmasında etkili olduğu için normal kilo aralığındaki bireylerde oldukça olumlu sonuçlar elde edilmektedir. Selülit, varisli damarlar, dolaşım ve bağırsak problemleri, yorgun bacaklar, romatizma gibi problemleri olanların tercih edebilecekleri bir tedavidir. Lenf drenaj tedavisi görmesi uygun olmayanlar şu şekildedir:

  • Yüksek tansiyon hastaları lenf drenaj tedavisi için uygun değildir.
  • Basur hastalarına lenf drenaj tedavisi uygulanmaz.
  • Diyabet hastalarına lenf drenaj tedavisi uygulanması tercih edilmez.
  • Kemik erimesi problemi olan hastalara lenf drenaj işlemi uygulanmaz.
  • Hamileler doktorlarına danışıp onay almadan lenf drenaj tedavisi göremezler.

LENF DRENAJ TEDAVİSİ NASIL UYGULANIR? 

Lenf drenaj uygulaması yapılırken cilt dokusunun altında bulunan lenf dolaşımına odaklanılır. Kas ve dokuları rahatlatıcı etkisi vardır. Lenf drenaj tedavisinde kullanılan cihaz; cilde basınç uygulayan, cildi yoğuran ve ciltteki dokuların rahatlamasını sağlayan bir cihazdır. Uygulama esnasında dokulara uygulanan basınç 30 mm/hg ile 120 mm/hg arasında farklılık gösterir.

Basınç seviyesi belirlenirken bireyin cilt yapısı, kilosu ve işlem sonrasında istenen sonuç dikkate alınır. İşlem süreci her birey için kişiye özel şekilde planlanmalıdır. İlk uygulamadan sonra büyük ölçüde ödemin ortadan kalktığı fark edilir. Seanslara devam edildikçe birey gözle görülür şekilde incelmeyi fark eder ve kendisini daha özgüvenli hisseder.

Lenf drenaj uygulaması yapılacak olan bölgeye özel kıyafet geçirilir. Bilgisayar kontrollü bir sıkıştırma sistemi olarak uygulanır. İşlemin uygulanacağı hedef bölgeler çok katlı özel bir giysinin üzerinden şişirilir ve bu bölgeler dolaşıma zorlanır. Kıyafet içerisinde cihaza bağlı özel kablolar, titreşim, ısı ve akım bulunur. Akımın insan vücuduna geçmediği için herhangi bir zararı yoktur. Lenf drenaj tedavisi ile hücresel sıvı boşluğu artar, venöz akışı hızlanır ve toksinler lenf sistemi ile doğal şekilde vücuttan dışarı atılır.

LENF DRENAJ MASAJI NASIL UYGULANIR?

Lenf drenaj masajı ile hücreleri besleyen lenf sıvısının daha hızlı akması sağlanır. Kas sistemi üzerinde olumlu etkisi bulunan bu masaj lenf drenaj cihazı ile yapılır. Kanda dolaşan serbest yağ asitlerinin vücut tarafından yakılabilir hale gelmesini sağlayan bir tedavidir. Çevresel incelme ve sıkılaşmaya yardımcı olur.

Uygulama bölgesine ince bir çorap giydirilir ve parmak uçlarından yukarıya doğru lenf drenaj cihazı ile düzenli bir basınç uygulanır. Lenfatik drenaj masajı olarak da bilinen bu masaj ile lenf sistemi daha iyi çalışır. Lenf drenaj masajı uygulanan bölgenin cilt kalitesinde düzelme, çevresel olarak incelme, deri ve deri altında sıkılaşma meydana gelir.

LENF DRENAJ TEDAVİSİ KAÇ SEANSTA TAMAMLANIR?  

Bağcılar Bahar Acar Güzellik Salonu lenf drenajın seans sayısı, her kişide farklılık gösterir. Tedavinin türü, gerekli seans sayısı üzerinde etkilidir. Asıl tedavi olarak uygulandığında seans sayısı daha fazla olurken destekleyici tedavi olarak uygulandığında seans sayısı daha az olmaktadır. Ortalama 3 seans lenf drenaj tedavisinde olumlu sonuç alabilmek için yeterli bir zamandır.

Selülit tedavisinde ise ortalama 10-15 seansta istenen sonucun alınması mümkün olabilir. Her seans ortalama 20-25 dakika sürer. 2-3 gün aralıklar ile lenf drenaj seansının yapılması mümkündür. Vücudu saran bir tedavi olması nedeniyle vücudun tamamına lenf drenaj uygulaması yapılabilir.

LENF DRENAJ TEDAVİ SONUÇLARI KALICI MIDIR? 

Bağcılar Bahar Acar Güzellik Salonu Lenf drenaj sonuçlarının kalıcılığı değerlendirildiğinde; bu durum hastanın gösterdiği özene bağlı olarak farklılık gösterir. Hasta eğer sağlıklı yaşamaya devam eder, spor ve diyet ile desteklerse lenf drenaj tedavisinin etkileri korunur. Ayrıca belirli periyotlarda lenf drenaj tedavisine devam etmesi de tavsiye edilir.

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir