Bağcılar Bahar Acar Güzellik Salonu; Güneş tüm canlılar için eşsiz bir yaşam kaynağıdır. Gerek antibakteriyel etkisi gerek D vitamini sentezlenmesindeki önemi gerekse akne ve sivilcelerin bakımında destekleyici özelliği ve tabi ki estetik açıdan en etkili bronzlaşma yöntemi olması onu vazgeçilmez kılmaktadır.

 Ne var ki ozon tabakasının giderek incelmesi sonucu güneşin yararlarından ziyade zararlarına odaklanır olduk?  Güneşin cilt lekelerine etkisi zaten epeydir biliniyor fakat son dönemlerde yapılan araştırma ve bulgularda güneşin cilt kanseri üzerindeki etkisinin de azımsanmayacak derecede olduğu artık herkes tarafından bilinmektedir.

Aslında cilt lekeleri vücudun koruma önlemlerinden biridir. Cilt maruz kaldığı ortamdan (güneş, kalitesiz makyaj malzemeleri, zararlı kimyasallar vs.) kendini koruyabilmek için melanin salgılar. Nihayetinde cilt kendini korur ama melaninden dolayı ciltte lekelenmeler ortaya çıkar.

CİLT LEKELERİNDE KULLANILAN BAKIM YÖNTEMLERİ

– Kimyasal Peeling
– Enzim Peeling (Işık Peelingi)
– Co2 Fraksiyonel

Kimyasal Peeling: Kimyasal “peeling”, bir veya birkaç kimyasal ajanın deriye uygulanması ile deride çeşitli derinliklerde kontrollü hasar oluşturulması ve sağlıklı bir derinin ortaya çıkmasını hedefleyen uygulamalardan biridir. Kimyasal “peeling”te amaç, deri tabakalarında istenilen derinliğe kadar hasar meydana getirmek ve rejenerasyon sırasında yara iyileşmesinin avantajlarından yararlanarak çeşitli lezyonların bakımını sağlamaktır.

 Enzim Peeling (Işık Peelingi): “Melano Out System” adı verilen enzim peeling, salgılanan melaninin koyu renge dönüşmesini sağlayan tyrosinase enzimini baskılayarak ciltteki melanin oluşumunu en az seviyeye indirir. Ciltteki lekeli bölgelerin rengi açılarak etkin bir bakımı sağlanır.

Co2 Fraksiyonel: Co2 fraksiyonel ışınları cildin hem üstüne hem de altına etki edebilen etkili bir bakım yöntemidir. Ciltte mikro kanallar açarak kolajen üretimini tetikler. Cildin sıkılaşmasını, canlı ve parlak görünümünü tekrar kazanmasını sağlar. Cilt lekelerinin bakımında da oldukça etkili bir yöntemdir.

 Dermapen: Üzerinde mikro ebatlarda saç telinden daha ince çelik cerrahi iğnelerin olduğu dermapen sorunlu bölgeye uygulandığında ciltte mikro kanallar açarak, vücudun kendini yenileme sürecini başlatmaktadır. İğnelerin açtığı, bu minik kanalları beden yara olarak algılar ve kendi kendine bakım süreci başlar. Açılan bu kanallardan leke bakımı için kullanılan ilacın deri altına geçirilmesi sağlanır. Vücut bu bölgeye kollajen, büyüme faktörleri ve diğer yapı taşı maddelerini ulaştırır. Böylece cilt kendi kendini onarmaya başlar.

BAKIM KALICI MIDIR?

Bağcılar Bahar Acar Güzellik Salonunda aldığınız bu bakım kalıcıdır fakat unutulmaması gereken, güneş veya lekelenmeye sebep olan etkene tekrar maruz kalınmaması gerektiğidir. Aksi takdirde lekelenmenin tekrar oluşması muhtemel bir durumdur.

DANIŞMA VE TESTLER ÜCRETLİ MİDİR?

Hayır, dilediğiniz zaman randevu alarak uzmanlarımıza danışabilir, görüş ve ortalama fiyat bilgisi alabilirsiniz. Bizlere e-posta, telefon veya bizzat kliniklerimize gelmek suretiyle ulaşabilir, aklınıza takılan konularda bilgi alabilirsiniz. 

LEKE BAKIMI AĞRILI/ ACILI BİR BAKIM MIDIR?

Kullanılan bakım yöntemine göre değişmekle birlikte ciltte bakım sırasında ve sonrasında hafif yanma dışında bir etkisi yoktur.

LEKE BAKIMI SEANS SÜRESİ VE SEANS SAYILARI

Seans süresi ve seans sayıları uygulanacak bakıma ve bakım edilecek kişinin durumuna göre belirlenmektedir. Ortalama olarak bitkisel peeling 4 – 8 seans, enzim peeling tek seans, Co2 fraksiyonel 1 – 6 seans sürmektedir.

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir