KİRPİK LİFTİNG NEDİR

Dışardan kirpiğe ekleme olmayan, kıvırma ve boyama süreçleridir..

Halk arasında kirpik kıvırma olarak da adlandırılmaktadır. Bu nedenle  kirpikleriniz daha gür, uzun ve dalgalı bir görünüme sahip olmaktadır.

Bununla birlikte kirpiklerinize keratin işlemi de uygulandığından, kirpikte hiçbiri bir dökülme ve kayıp oluşmamaktadır. Bu işlemler sonucunda kirpikleriniz gürleşir ve başarılı bir sonuç alırsınız.

Bu uygulamayı çoğu güzellik salonu uygulamaktadır. Kullanılan ekipmanların kalite değeri, güzellik salonundaki hijyen ve profesyonel ellerdeki becerilerin uygulamadaki sonuçlarda farklılık göstermesine yol açabilir.

SALONUMUZDA KİRPİK LİFTİNG NASIL UYGULANIR? 

Bağcılar Bahar Acar Güzellik Salonu Kirpil Lifting, yapılışı zor olmayan ama oldukça dikkat gerektiren bir uygulamadır.

Uygulama Aşamaları :

1 – Temizleme işlemi yapılır

Uygulamaya başlanılmadan uzman ekipçe kirpikler temizlenip işleme hazır hale getirilmelidir. Temizleme işlemi için profesyonel ürünler kullanılmaktadır.

2 – Uygun silikon seçilir

Kirpiklerinizin yoğunluğuna ve göz tipinizin boyutuna göre; S, M, L olarak üç adet silikon ped türünden uygun olanı, göz kapağınıza yerleştirilir.

3 – Yapıştırma işlemi

Cımbız aracılığıyla kirpikleriniz ayırarak pedin üstüne konulur.

4 – Bakım ve bekleme

Ped’in üstüne konulan kirpiklere, Bahar Acar Güzellik Salonunda kullandığımız bakım ürünleri kullanılarak  yaklaşık olarak 10-15 dk. Kadar beklenir.

5 – Son olarak çıkarma işlemi

Son aşamada da ped çıkarılır ve son olarak değişik bir bakım ürünü kullanılır.

Tüm işlemler ortalama olarak 30-45 dakika sürmektedir. Çoğunlukla seyrek ve hacimsiz görünen kirpikler bu işlemlerle daha güzel bir görüntüyekavuşur.

KİRPİK LİFTİNG ETKİSİ KAÇ AY ALIR?   

Bağcılar Bahar Acar Güzellik Salonun’ da uygulanan kıl tekniği kirpikten kirpiğe değişiklik gösteren bir işlemdir. Bazıları 3-4 ay kullanırken, bazıları ise 2 ay kullanabilmektedir. Bunun muhtemel nedenleri;

  • Gittiğiniz güzellik salonlarının kullandığı ürün ve malzemeden kaynaklıdır,
  • Kirpik tipinizden kaynaklı,
  • Evde işlem yapmanız gereken bazı süreçleri uygulamıyor olmanızdan kaynaklı olabilir.

Bu süreçte denize, havuza girmeniz herhangi bir sorun arz etmez.

UYGULAMA SONRASI BAKIM ÖNERİLERİ NELERDİR?   

Bağcılar Bahar Acar Güzellik Salonu kirpik lifting sonrası, ilk 24 saat su ile temas , banyo yapmamanızı istiyoruz. Bu süreçte makyaj ekipmanlarını ve temizleyicisi kullanmamanız, kirpik lifting yapıldıktan sonraki ilk adım için çok önemlidir.

Su bazlı temizleyici kullanmanızı rica ederiz.

Ana maddesi yağ temizleyici yerine su bazlı temizleyicileri kullanmanız da fayda sağlayacaktır. 2-3 gün sonrasında arzu ettiğiniz maskarayı sürüp yeni ve güzel kirpiklerinizle gündelik hayatınıza devam edebilirsiniz.

Kirpik lifting yapıldıktan sonra beğeneceğinize eminiz. Çünkü bu işlemi yaptırıp da memnun olmayanlar çok azdır. Kirpiklerinizi uzatmak için bu süreçte kirpiklere yeni kirpik takviyesi yapmadığımız için. Böylece göz kapaklarınızda ağırlık da yapmamaktadır.

Çok rahat bir bakım işlemi vardır, gece uyurken ve günlük yaşamınızda önerilen basit bakımları yapmanız yeterlidir. Bunun dışında ayrıca bir dikkate gerek yoktur.

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir