Bağcılar Bahar Acar Güzellik Salonu kalıcı makyaj Kıl Tekniği ile kaş tasarımı çizildikten sonra sanki kaş kılı varmış gibi bir hava vermek için incecik kıl şekilleri çizilmesidir. Kaş yapısına uyumlu, kıl şeklinde pigmentasyondur. Kıl tekniği ile ana kaş rengi kopyalanarak boşluk ve seyrek olan kısımlar, kıl tekniği ile yoğunlaştırılır. Böylece kaşların muntazam bir görünüm alması sağlanır. Düşük olan kaşların uç kısmı kıl tekniği uygulaması ile kaldırılabilir ve yüzdeki hüzünlü ifade, yerini daha canlı ve estetik bir görünüme bırakır. Eksik olan tüm kaş, kıl tekniği ile doğal görünümde yapılandırılabilir.

UYGULAMA SÜRESİ ORTALAMA 2 SAATTİR….
Komplikasyon olasılığı:

Kalıcı makyaj steril şartlarda ve  bilinçli bir şekilde yapıldığı takdirde hiçbir riski  yoktur. Uygulama temiz ve iyi aydınlatılmış bir ortamda,  steril iğneler ve pigmentlerle, deneyimli bir uzman  tarafından yapılmaktadır.

Uçuk çıkarma ihtimali  olan dudaklara, kalıcı makyaj yapılmadan bir hafta önce, bir hazırlık tedavisi vardır.

Açık renkli, hassas veya kılcal damarları yüzeyde olan ciltlerde,  hafif kanama görülebilir ama  hemen geçer. Bu nedenle aspirin veya benzeri kanı sulandıran ilaçların, kalıcı makyajdan birkaç gün önce kesilmesi sizin için çok daha iyi olabilir.

ACI VERİR Mİ?  

Bağcılar Bahar Acar Güzellik Salonu’ nda aldığınız kıl tekniği uygulaması, esasında acıdan bahsedilemez. Uygulama yapılırken makinenin titreşimi biraz tedirgin eder. Bu his özellikle eyeliner uygulamasında oluşur. Kaşlardaki uygulama sırasında hissedilen rahatsızlık, ancak cımbızla kaş alındığı zaman  duyulan rahatsızlık kadardır.
Kalıcı makyaj öncesinde, lokal anestezik  bir kremle  uyuşturma yapılır. Bu hazırlık duyarlığı en az seviyeye indirir. Dudak kontürü uygulamalarında,  doktor uygun görürse, enjeksiyonla uyuşturma  yapılabilir.

Rengin oturması: Kalıcı makyajın  cilt içinde tam olarak doğal rengini alması bir iki hafta kadar süre alır.  İyileşme sürecinde, cilt üzerinde yeni bir  deri tabakası oluşacağı için,  özellikle dudaklarda renk solgun bir hal alabilir. Bu geçici durum yanıltıcı olabilir ve kalıcı makyajın başarılı olmadığı düşünebilir.
Kaş ve eyeliner  uygulamasında ise tam tersi olabilir. Yani kalıcı  makyajın yapıldığı ilk gün ve onu takip eden birkaç gün süreyle  renk çok koyu  görünmektedir. Çünkü pigment cilt içinde okside olarak koyu bir renk alır. Bu  da geçicidir. 1 hafta  ile  2 hafta  arasında bir süre içinde renk istenilen hale gelir.

Kızarıklık ve yanma: Uygulamadan sonra; hafif bir yanma hissi, geçici bir hafif şişkinlik veya kızarıklık olabilir. Bu tepkiler doğaldır. Buzla kompres yapılarak kısa sürede bu durum ortadan kalkar.

Pigment kabukları: Kalıcı makyaj uygulamasından sonraki bir iki gün içinde,  işlem yapılan bölgede pigment  kabukları oluşur. Bunlar genellikle gözle  fark edilmez ama elle hissedilebilir. Bu kabuklar bir hafta içinde kendi kendine dökülüp ortadan kaybolur. Kabuklar elle kopartılırsa renk boşluklarına  sebep olur.

Güneş ve solaryum: Yanan cilt soyularak yenilenince pigmentlerin kalıcılık süresi azalır. Bu nedenle, kalıcı makyaj uygulanan bölgelere yüksek koruma faktörlü krem sürmeden, güneşe çıkılmamalı ve solaryuma girilmemelidir.

Su  ile temas: Kalıcı makyaj yapılan yerlere bir süre su değdirilmemesi gerekmektedir. Bu süre cilt tipine bağlı olarak değişmektedir. İki hafta kadar sauna, hamam gibi sıcak ve buharlı ortamlardan uzak durulmalıdır.

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir