Diğer adıyla “mikro-pigment uygulaması” steril ve tek kullanımlık bir iğne yardımıyla natürel ve mineral içerikli boyaların derinin altına yerleştirilmesi ile yapılan bir bakımdır. Kullanılan pigmentler, bitkisel kaynaklı ve organik boyalar olup kesinlikle yan etki yapmaz. Kalıcı makyaj için kullanılmakta olan boyalar yüz ve vücut kullanımı için tasarlanmış olup, katkı ve koku maddesi bulundurmaz.

Bağcılar Bahar Acar Güzellik Salonu’ nda aldığınız Kalıcı makyaj uygulaması sayesinde kaş, göz çizgisi veya dudaklarda, kirpik diplerinde kirpiklerin gür ve doğal görünmesine, cilt renginizle uyumlu olanaklar sunulabilir. Kalıcı Makyaj çatlaklar, doğum lekeleri, çiller, yaşlılık lekeleri ve düzensiz cilt renklenmeleri gibi bazı küçük kusurları kapatılabilir veya biçim bozuklukları ortadan kaldırabilir. En büyük avantajlarından birisi de makyaj tazeleme, yenileme gibi dertleri ortadan kaldırmakta olup, zaman ve maliyet tasarrufu sağlamaktadır.

Uygulamaya başlamadan önce kişinin istediği kaş şekli belirlenir. Ancak bazen istenilen kaş şekli uygulama yapılacak yüz tipi için uygun olmayabilir. Bunu anlamanın en güzel yolu önce istenilen kaş şeklinin kaş kalemi yada kaş farı ile yüze uygulanmasıdır.  Kişinin beğendiği kaş şekli bulunana kadar çizim işlemi yapılır. Sonrasında uygulamaya yapılacak boya rengi belirlenir ve işleme başlanır. İşlem tek kullanımlık iğneler ve ekipmanla yapılır. Bağcılar Bahar Acar Güzellik Salonun’ nda kalıcı makyaj kaş haricinde, dudak kontürü ve eyeliner olarak da hizmet olarak sunulmaktadır.  Bu uygulamalarda da yine ön çizimler yapılmakta en uygun ve güzel görüntü belirlenip uygulanır.

İşlem süresi kişinin cildinin hassasiyetine, nem oranına, elastikiyetine, cildin genel durumuna göre değişmektedir.  Ufak bir test den geçirildikten sonra ortalama olarak bu süre 1-2  saat civarında olmaktadır. Yaklaşık 15 gün sonra düzenli kontrol gerektirmektedir.

Bağcılar Bahar Acar Güzellik Salonun’ da kalıcı makyajın ciltte kalma süresi kişiden kişiye değişir. Bu süre 2 -3  yıl arasında değişim olmaktadır. Rengi açılan makyajın üzerinden geçilerek renk her zaman sabitlenebildiği gibi açık renkler koyulaştırılabilir.  Makyajın bozulmasına yol açan etkenlerden ne kadar uzak durulursa bu süre o kadar uzayıp kalıcı olmasını sağlar. Kalıcı makyaj yapıldıktan sonra, UV ışınlarına uzun süre maruz kalmamak gereklidir. Ayrıca sigara, uyuşturucu, solaryum seansları, aşırı kuru cilt özelliği makyajın kalıcılık süresini en aza indirger.

KALICI MAKYAJ ACITIR MI?

Bağcılar Bahar Acar Güzellik Salonu’ nda aldığınız bu hizmet, bazı insanların ağrı eşiği anestezik yanıta göre değişmektedir ve bu sebeple küçük bir rahatsızlık hissedebilirsiniz.  Ayrıca hafif bir yanma hissine kapılabilirsiniz. Bu yüzden kalıcı makyaj öncesi uygulama yapılacak alanı uyuşturmak için medikal  lokal  anestezik  kremler ve jeller cildinize uygulanır. Böylece kalıcı makyaj uygulaması yapılırken herhangi bir şey hissetmezsiniz.

Kalıcı makyajın ciltte kalma süresi kişiden kişiye değişim gösterir. Bu süre 2 -3  yıl arasında değişebilir. Rengi açılan makyajın üzerinden geçilerek renk her zaman sabitlenebildiği gibi açık renkler koyulaştırılabilir.  Makyajın bozulmasına yol açan etkenlerden ne kadar uzak durulursa bu süre o kadar uzamaya yol açar. Kalıcı makyaj yapıldıktan sonra, UV ışınlarına uzun süre maruz kalmamak gereklidir. Ayrıca sigara, uyuşturucu, solaryum seansları, aşırı kuru cilt özelliği makyajın kalıcılık süresini azaltır.

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir