Kalıcı Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır?

Günlük hayat içinde makyaj kimi zaman uzun vakit alan uygulamalardır. Daha güzel ve daha şık bir görselin elde edilmesi için kadınların sıklıkla tercih ettikleri makyaj günümüz teknolojisi sayesinde kalıcı olarak gerçekleştirilebilmektedir. Kişilerin en çok zorlandıkları uygulamalarda ya da belli bazı çalışmaların yapılması ile daha estetik bir görselin gün boyu makyajsızken bile elde edilmesinde kalıcı makyaj çalışması ile sağlanmaktadır.

Haftanın her günü ve günün her saati bakımlı ve güzel görünmenize destek sunacak olan kalıcı makyaj belirli bir süre kalıcı olması ile de avantaj sağlamaktadır. Kişinin sonrasında farklı uygulama tercih etmesi ise kalıcılığın süresi sonrasında yeni uygulamadan yararlanması için önemlidir. Dövme işlemi ile de benzerlik gösteren uygulama dövme çalışmaları gibi ömür boyu kalıcı olmaması ile de kişiler için ayrıcalık kazandırması ile bilinir.

 

Kalıcı Makyaj ile Neler Yapılabilir?

Kalıcı makyaj uygulaması günümüzde sadece kadınlar değil erkekler tarafından da talep gören bir uygulamadır. Kaş ve kirpiklerin yanı sıra dudak kontör uygulamalarının yapılması sağlanırken aynı zamanda eyeliner çalışmasında da faydalanılmaktadır.

Uygulama alan talepleri kişiler göre değişmek ile beraber tüm yüz, sadece göz ya da sadece dudak gibi çalışmalar da gerçekleştirilebiliyor. Uygulama ortalama olarak alan ve çalışmaya göre yarım saat ile bir saat arası sürer. Çalışmada kişi herhangi bir acı da hissetmemektedir.

Kalıcı makyaj çalışmasında uygulama alanı dış etkenlerden etkilenme gibi faktörler süre konusunda farklılık yaşanmasına etki eder. Ortalama bir ila beş yıl arasında kalıcı makyaj kullanılabilir.

 

Kalıcı Makyaj Uygulaması Sonrasında Nelere Dikkat Etmeli?

Kalıcı makyaj uygulaması ile günlük yaşantınızda her an bakımlı görünmeniz mümkün olur. Kalıcı makyajın gerçekleştirilmesi işlemlerinde konusunda uzman ve deneyimli kişilerden destek alınması da son derece önemlidir. Kalıcılığın etkisinin artmasının yanı sıra istediğiniz uygulamadan yararlanmak için profesyonel destek alınması tavsiye edilir.

Kalıcı makyaj uygulama işlemi sonrasında önerilen kremlerin düzenli olarak kullanılması ise sonrasında bir kabuklanmanın yaşanmaması ve uygulamanın kalıcılığının arması için önemlidir.

Kalıcı makyaj çalışması sonrasında en az üç gün boyunca su ile temasın olmaması gerekir. Makyaj çalışmasının akabinde sauna, hamam ya da buhar odaları gibi alanların kullanılmaması da tavsiye edilir.

Kalıcı makyaj sonrasında dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise güneştir. Güneşin direk olarak ve yoğun olarak uygulama alanına nüfus etmesi bu alanda renk koyuluğunun oluşmasına sebep olabilmektedir. Bu sebep ile dikkat edilmesi gerekir.

Deniz, havuz gibi alanlara ise en az bir hafta süre ile girilmemesi gerekir. Çalışma sonrasında hemen alana makyajın yapılmaması ve herhangi bir kuruma durumunda ise önerilen kremlerin kullanılması da tavsiye edilir.

Ortalama bir iki hafta sonrasında ise kalıcı makyaj sonrasında dikkat edilmesi gerekilenlerde azalma olacak ve gereken işlemler yapılabilecektir.

 

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir