Tüm dünya kadınlarının uzun yıllardır uğraştığı problem, istenmeyen tüyler… Bu tüylerden kurtulmak için ağda, cımbız, ip gibi acı veren yöntemlere başvuruluyor. Ancak bu yöntemlerin hiçbiri kalıcı olmuyor. Her ay tekrar çıkan tüyler insanları psikolojik olarak da motivasyonunu düşürür. Bu sorundan kurtulmak kişinin sağlık, konfor ve öz güven açısından rahatlamasını sağlıyor. Günümüzün gelişen teknolojisiyle istenmeyen tüylerden tamamen kurtulmak artık mümkün. Bağcılar Bahara Acar Güzellik Salonu, kadın lazer epilasyon adı verilen bu yöntemi kullanarak istenmeyen tüylerden kalıcı bir şekilde kurtulmanızı sağlıyor. 

BAHAR ACAR  KADIN LAZER EPİLASYON NEDİR? 

Diğer yöntemlere kıyasla daha acısız ve pratik olan lazer epilasyon, en çok talep gören işlemdir. Lazer epilasyonda yapılan işlem, lazerin kıllara rengini veren melanin isimli maddeye tutunmasıdır. Bu sırada oluşan ısı kıl köklerini etkiler ve orada yer alan kök hücrelerin deforme olmasını sağlayıp kıl oluşumunu ortadan kaldırır. 

Bağcılar Bahar Acar Güzellik Salonu kadın lazer epilasyon işlemi kirpikler hariç vücudun her bölümüne uygulanabilir. Bu süreçte sonucun verimli olması için her iki tarafın da doğru hareket etmesi yeterli olur. Yapılması ve yapılmaması gerekenler, uzman kişinin bu işlemi nasıl yaptığı, hangi aletin kullanıldığı sonucu doğrudan etkileyen ögelerdir. 

BAHAR ACAR  LAZER EPİLASYON NASIL UYGULANIR? 

Bağcılar Bahar Acar Güzellik Salonunda öncelikle belirtilmesi gereken, bu işlemin nasıl yapıldığını bilen uzman kişilere başvurulmasıdır. Bağcılar Bahara Acar Güzellik Salonu, uzman kadrosu ve son teknoloji aletleriyle sizlere en doğru ve en kaliteli hizmeti verecektir. İlk olarak cilt tipiniz, cilt renginiz, kıl renginiz ve kıl yapınız incelenir. Bunun sonucunda sizin için en uygun alet ve seanslarınız belirlenir. Lazer epilasyon işleminde ilk önce aletin başlığıyla cildiniz muayene edilir ve kıl köklerine hızlı ve sık lazer atışları uygulanır. Bu atışlarda duyulan acı bir sinek ısırığına benzer. Diğer yöntemlerin verdiği acıyla kıyaslandığında rahatlıkla acısız bir yöntem denilebilir.

Lazer epilasyona başladığınızda 15 gün boyunda kıllarınıza herhangi bir müdahalede bulunmamanız büyük önem taşır. Böylece kıl yoğunluğu ve sertliği daha net anlaşılır ve daha sağlıklı sonuç almanızı sağlar. Seans süresi lazer epilasyon yapılacak bölgenin genişliği ve kıl tipine göre değişiklik gösterir. Yani tek bir seansla tüylerinizden kurtulacağınızı düşünmeniz yanlış olacaktır. 

Uygulama süresinde kişinin hormonal durumu, kıl tipi gibi durumlar etkili olduğu için seanslar kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir. Vücuttaki her bölümün kıl tipi aynı değildir. Yani kişiden kişiye değişen bu durum bölgeden bölgeye de farklılık gösterir.

BAHAR ACAR  LAZER EPİLASYON ÇEŞİTLERİ 

Bağcılar Bahara Acar Güzellik Salonu lazer epilasyon seansında sizler için en doğru ve en sağlıklı yöntemi kullanarak uygular. Bunun için çeşitli epilasyon cihazı türleri salonumuzda bulunmaktadır. Nasıl tek bir kıl tipi yoksa tek bir lazer tipi de yoktur. Bu sebeple kişilerin farklılıklarına yönelik en doğru sonucu verecek lazer tipi kullanılmalıdır. Kadın lazer epilasyon çeşitleri şunlardır:

Ruby Lazer Epilasyon: Bu yöntem hem açık hem koyu tenlere uygulanabilmektedir. Dalga boyu 694 nm olduğu için genellikle kısa ve ince tüylerde daha başarılı sonuçlar elde edilir. Kullanıldığı yerler çoğunlukla dudak üstü gibi küçük alanlardır. 

Diode Lazer Epilasyon: Çok yakın mesafeden atış yapan bu alet soğutucu jel ile birlikte kullanılır. 800 nm dalga boyu ve büyük başlığı daha etkili sonuçlar alınmasını sağlar. İnce tüyler ve batıklarda oldukça başarılı sonuç verir. Her cilt tipine uygun olan bu yöntem sıklıkla kullanılmaktadır. 

BAHAR ACAR  Soprano Buz Lazer Epilasyon: Diode lazer temelli buz lazer epilasyon günümüzde en çok kullanılan lazer tipidir. Uygulama sırasında sağladığı -3 derecelik soğutma, acı ve ağrı hissini tamamen ortadan kaldırır. Tüm cilt renklerinde kullanılır ve açık renkli, ince tüylerde de sonuç verir.

Alexandrite Lazer Epilasyon: Diğerlerine göre daha hızlı uygulanabilmesi onu en sık kullanılan yöntemlerden biri haline getirmiştir. Başlığı daha büyüktür ve alana 755 nm dalga boyu sık atışlar yaparak işlemi kısa sürede tamamlar. Aynı zamanda soğutucu bir sisteme sahiptir. Bu da acı hissini büyük oranda azaltmaktadır.

Nd: Yag Lazer Epilasyon: Dalga boyu 1064 nm olan bu lazer tipi, ten rengi çok koyu insanlar için kullanılmaktadır. Diğer yöntemlere kıyasla acı daha fazla hissedilir. İnce tüylerde oldukça başarılıdır. Kullanımı diğerleri kadar yaygın değildir. Bazı özel durumlar dışında pek tercih edilmemektedir. 

LAZER EPİLASYONDAN ÖNCE VE SONRA YAPILMASI GEREKENLER

Lazer epilasyon öncesi kıllara herhangi bir epilasyon müdahalesi yapılmaması gerekmektedir. Bronzlaşmış bir tende lazer çok etkili olmayacağı için ten renginin korunması büyük önem taşır. İşlem öncesi ciltte herhangi bir krem ya da yağ kalıntısı olmaması gerekir. Bu yüzden işlem öncesi cildinizin temiz olması gerekir ve epilasyondan bir gün önce tüyler jilet ile kısaltılmalıdır. 

Uygulama sonrası bölgeyi nemlendirmek cildinizin toparlanmasına yardımcı olur. İşlemin gerçekleştirildiği bölgeyi, özellikle bikini bölgesi 10-15 dakika serin tutulduğunda kızarıklıkların giderilmesinde oldukça kolaylaşacaktır. Bölge 24 saat sıcak sudan uzak tutulmalı ve özellikle yüz bölgesi için işlem sonrası güneş kremi kullanılmanız gerekmektedir.

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir