Kadınların çoğu bakımlı ve güzel bir görünüme sahip olmaya önem verir.

Bu yüzden makyaj güzel görünüm adına sık sık yapılan biri de sizlere Bağcılar Bahar Acar Güzellik Salonu’ nda hizmet verdiğimiz ipek kirpik uygulamasıdır. Güzel bir makyaj ve estetik görünümlü dolgun kirpikler güzel görünümün en önemli ve vazgeçilmez etkenlerdir.

Günlük hayatında, kirpiklerinin seyrek ve çok kısa olmasından şikayetçi olan ve bu sebepten her gün takma kirpik kullanan kadınlar için takma kirpik bazen işkenceye dönebilmektedir.

İPEK KİRPİK NEDİR VE NASIL KULLANILIR? 

Doğal Görünümlü İpek Kirpik

İpek kirpikler saf ipekten üretilmiş ve takma kirpiklere veya sentetik kirpiklere nazaran daha esnek ve estetik yapıdan oluşmaktadırlar. Daha çok küçük ve seyrek yapıda kirpiği bulunan kadınlar tarafından en gözde yöntemlerden birisidir. Ek olarak bu uygulama zaman kaybını en aza düşürmektedir.

Bağcılar Bahar Acar Güzellik Salonu’ nda yapılan İpek kirpik yöntemi makyajın kirpiklerde yaratmış olduğu ağırlık hissini düşürebilir. Ayrıca kirpik takmak istemiyorsanız bunun yerine daha doğal olan ve oldukça iyi görünmenizi, kendinizi daha güzel hissetmenizi sağlayan bir yöntem olarak bilinmektedir.

İPEK KİRPİK ZARARLI MIDIR?

Uygun şartlar dahilinde ve sağlık açısından uygun bir ortamda güvenilir kişiler tarafından yapıldığı zaman gayet iyi sonuçlar elde edilmektedir. Steril şartlar da yapıldığı zaman ve uygulayan uzman kişilerin önerilerini uyguladığınız takdirde bu uygulamanın herhangi bir zararı ile karşı karşıya kalma ihtimaliniz en az seviyeye düşmüş olmaktadır.

Steril bir ortamda yapılmadığında ya da güvenilir uzman kişilerden bu konuda destek almadığınızda hem mümkün olan kirpiklerinizin dökülme ihtimali artar hem de hassas bir bölge olan göz ve çevresinde birçok sağlık sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Sağlık koşullarına uygun bir şekilde yapılmış olan ipek kirpikler sürekli makyaja maruz kalmanızı ortadan kaldırdığı için sağlıklı bir yöntemdir de denilebilir.

İPEK KİRPİK NASIL KULLANILIR?

Bu uygulama deniz suyu gibi tuzlu sularda bozulma göstermediğinden rahatlıkla ipek kirpikleriniz ile denize girebilir ve herhangi bir bozulma ile karşılaşmazsınız. Bu uygulama sonrasında en çok dikkat etmeniz gereken durum, kirpiklerin yapısının bozulmaması için çok fazla fiziksel teması en aza indirgemektir. Bütün bu değindiğimiz noktalara dikkat edildiğinde sağlıklı ve sorunsuz bir yöntemdir.

İPEK KİRPİK NASIL UYGULANMAKTADIR?

Bağcılar Bahar Acar Güzellik Salonu’ nda ipek kirpik uygulamasını yaptırmaya karar vermişseniz bu uygulamayı yapan güvenilir kişiler tarafından ve iyi bir merkezde yaptırmak çok önemli bir durumdur.

Adım Adım İpek Kirpik Uygulaması

1- İşleme başlarken ilk önce kişinin göz kapağı, göz şekli ve istekleri göz önüne alınarak yüzüne en uygun olan kirpik boyu ve şekli belirlenmektedir.

2- Yapıştırma işlemine geçmeden önce gözü korumak için alt kirpiklere bant yapıştırılmaktadır.

3- Daha sonra üst kirpikleri tek tek ayırmak için kirpiklere tarama yapılır ve ipek kirpik yerleştirme işlemi yapılmaktadır.

4- Göz kapağının iç bölgesine kısa kirpikler, dış bölgesine de uzun kirpikler özel solisyonlarla doğal kirpiklerinizin yanına tek tek yapıştırılarak işlem bitirilmektedir. Bu işlem ortalama 1 saat sürmektedir. Bir saatin sonunda ise kirpikleriniz daha doygun ve çekici bir yapıya bürünmüş olmaktasınız.

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir