İpek Kirpik Nedir? Nasıl Uygulanır?

Kirpik estetiği uygulaması olarak da bilinen ipek kirpik, kirpiklerin daha hacimli ve daha uzun görünmesine destek olan bir uygulamadır. Uygulamada saf ipek kullanılmasında dolayı ipek kirpik adını almıştır. İşlem var olan kirpiklerin üzerine yapılmaktadır. Tek tek kirpiklerin arasında ipek kirpiklerin medikal uygulama ile yapıştırılması işlemidir. Özellikle seyrek ve kısa kirpiklere sahip olan kişiler tarafından tercih edilen uygulama sonrasında gür ve hacimli kirpiklere kavuşmak mümkün olmaktadır.

 

İpek Kirpik Uygulaması Ne Kadar Sürer?

İpek kirpik uygulaması ise kirpiklerinizde her zaman arzu ettiğiniz hacimli görüntü elde edilirken istenen uzunluğa da kavuşulur. Uygulamada kullanılacak olan kirpik adedine göre işlem süresinde farklılık görülmektedir.

İpekten elde edilen kirpikler ile gerçekleştirilen işlemde tek tek kirpikler kirpik diplerine medikal uygulama ile yapıştırılır. Gerçekleştirilen işlemde kullanılacak olan kirpik sayısına göre bir ya da iki saat sürebilmektedir. Konusunda uzman olan ve kaliteli malzeme seçimleri ile işlemin gerçekleştirilmesi uygulamanın avantajlarından faydalanmanız ve istenen doğal görüntünün edinilmesi için son derece önemlidir.

İpek kirpik uygulama işlemi sonrasında üç hafta aralıklar ile rötuş yapılması daha ideal bir görüntünün daha uzun süre olması için gereklidir. İpek kirpik uygulamasının yapılması sonrasında gür ve uzun kirpiklerinizi bir iki ay boyunca rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

İpek Kirpik Söküm İşlemleri

Gözler kişilerinde güzelliğinin aynasıdır. Daha yoğun ve daha uzun kirpiklere sahip olmak isteyenler birçok farklı uygulamadan yararlanarak kirpiklerinde yoğunluğun ve uzunluğun elde edilmesi için çaba harcar. Günümüz teknoloji sayesinde ise aylarda bu uygulamaları yaparak sonucun elde edilmesini beklemek yerine sadece bir iki saat içinde aranılan dolgun ve uzun kirpiklere sahip olunması mümkün olur.

Saf ipekten üretilmesi sebebi ile gerçek kirpikler ile fark olmayan ipek kirpikler kullanım açısında da herhangi bir sıkıntı yaşatmaz. İpek kirpik çalışmasında kirpiğin yoğunluğu ve kişinin talepleri de önemlidir. İşlem ortalama bir iki saat sürer. Tek tek kirpiklerin takılması sağlanır. Uygulamanın gerçekleştirilmesinde uzman desteğinin alınması önerilir.

İpek kirpiklerin takılmasında uzman desteğinin alınması kadar üç ayda bir yapılacak olan rötuş ve söküm işleminde de uzmandan destek alınması tavsiye edilir. Söküm işlemi için özel bir solüsyon kullanılmaktadır. Bu solüsyon kirpiklere uygulanarak ortalama on beş dakika bekletilir ve sonrasında uzman tarafından özen ile çıkarılır.

 

İpek Kirpik Uygulaması Zararlı mı?

İpekten elde edilen kirpiklerin kirpik aralarına takılması işleminde profesyonel desteğin alınması ile herhangi bir sıkıntı yaşanmaz. Konusunda uzman ve deneyim sahibi olan kişiler doğru tekniğin uygulanması ile işlemi tamamlar. Sonrasında da gene özel solüsyon ve uygulamalara yer vererek ipek kirpik söküm işlemini de gerçekleştirirler.

Özenli bir çalışmanın yapılması gereken ipek kirpik uygulamasında gerçek kirpikler ile ipek kirpiklerin birbirine karışmadan yapıştırma işlemi yapılması nedeni ile de doğal kirpiklere bir zarar gelmez.

 

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir