Skip to content

BAHAR ACAR GÜZELLİK SALONU

hizmetler

KENDİNİ DEĞERLİ HİSSET

Lazer Epilasyon Nedir? Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyon nedir nasıl yapılır sorusu istenmeyen tüyler söz konusu olduğunda ortaya çıkan gelişmiş bir teknolojidir. Özellikle tüy problemi olan ya da tüyler ile rahat etmeyen, sürekli almak zorunda kalan pek çok kişi lazer epilasyon yöntemine başvurmaktadır. Lazer epilasyon yeni teknolojik gelişmeler ile birlikte harmanlanmakta ve her gün biraz daha kendisini geliştirmektedir. Lazer epilasyon sayesinde tüylerden kurtulmak mümkündür. Tüylerin kökleri hedef alınarak verilen ışınlar, tüylerin çıkışını kökten yok ederek uzun ömürlü bir işlem yapmaktadır. Düzenli yaptırıldığı ve doğru uygulandığı takdirde lazer epilasyon ile tüylerin büyük bir kısmından ve kişiye bağlı olarak da tamamından kurtulmak mümkündür. Ancak herkese lazer epilasyon yapılmadığından lazer epilasyon nedir nasıl yapılır sorusu ile birlikte kimlere yapılmaz sorusu da ilgi görmektedir. Cilt rahatsızlığına sahip olan, kanser hastası olan, yeni bronzlaşmış ve gri tüylere sahip olanlara lazer epilasyon yapılmamaktadır. 

 

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon, lazer cihazından çıkan uygun ışınların kıl kökünü hedef alarak gerçekleştirdiği bir işlemdir. Kılların uzaması için kıl köklerinin beslenmesi gerekmektedir. Lazer epilasyon yapılmayan bir vücutta kıl köklerini besleyen pek çok faktör bulunmaktadır. Bu faktörler kişideki kıl oranını da belirlemektedir. Ancak kıl köklerini hedef alan lazer epilasyon işlemi ile kıl kökleri vücut içi ve dışındaki faktörlerden etkilenememektedir. Bu işlem tek seanslık bir işlem olmayıp kişiye göre farklı seans sürelerine sahiptir. Lazer epilasyon nedir nasıl yapılır sorusu sorulurken lazer yaptıracak kişi dikkate alınmaktadır.

 

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır ve Kaç Seans Sürmektedir?

Lazer epilasyon işlemi esnasında kişi bir yere uzanmakta ve bir gözlük takmaktadır. Ardından ise gereken bölge veya bölgelere bir lazer epilasyon uzmanı tarafından doğru ışınlar uygulanmaktadır. Lazer epilasyon işlemi ortalama 5 ile 8 seans arasında tamamlanmaktadır. Burada lazer epilasyonun yapıldığı kişi en etkili olan faktördür. Kişinin kıl durumuna bağkı olarak lazer epilasyon süresi artmakta veya azalmaktadır. Lazer epilasyona karşı kişinin kıllarının gösterdiği reaksiyon da etkili olmaktadır. Kolayca dökülen ve uzun süre çıkmayan kıllar seansları olumlu etkilemektedir. Lazer epilasyon nedir nasıl yapılır derken kişini lazer epilasyon yapılacak bölge veya bölgelerini de bilmek gerekir.

 

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanmaktadır?

Lazer epilasyon vücutta pek çok bölüme uygulanabilmektedir. Kişilerin kıl problemleri farklı bölgelerde olabildiğinden bu konuda pek çok alternatif bulunmaktadır. Ense, yüzün tüy çıkan bölümleri, bacak, kol, sırt, göbek, bikini çizgisi gibi vücutta tüy çıkan kısımların büyük bir kısmına lazer epilasyon işlemi yapılabilmektedir. Lazer epilasyon nedir nasıl yapılır sorusu ise bölge bazında değişikliğe açıktır. Her bölgenin gereken lazer oranı farklıdır. Burada kişinin o bölgede çıkan kıllarının durumunu da bilmek gerekmektedir. Lazer epilasyon işlemi pek çok faktöre göre değişen ancak sonucunda pek çok kişiyi memnun eden bir işlemdir.

Klasik CİLT BAKIMI

Bağcılar Bahar Acar Güzellik Salonu Cilt bakımı, ofiste bir uzman tarafından profesyonel bakım ve onarım ürünleri kullanılarak gerçekleştirilen etkili bir cilt bakımıdır. Cildinize bakım yaparken düzenli aralıklarla cildinize bakmanız çok önemlidir.

CİLT BAKIMI NASIL YAPILIR ?

Cilt bakımı belli adımlar izlenerek yapılır.

Bu adımlar;

 • Öncelikle cilt temizliği yapılarak bakımına uygun hale gelir.
 • Temizlenen ve arındırılan cilt, makyaj gibi kalıntı ve kirlerden tonik ile ortadan kaldırılır.
 • Tonik peeling ile ciltteki ölü hücreler cilde artık bulunmaz.
 • Temizlenmiş cilt, daha kolay temizlik için buhar banyosunda yumuşatılır.
 • Açık gözeneklerdeki buhar ve siyah noktalar ile yumuşayan cilt temizlenir ve cilt altındaki yağ bezleri çıkarılır.
 • Bu adımlar sayesinde jelin uygulanması, cildi tamamen kirden arındırır.
 • Ardından tonik ve radyo frekansları kullanılarak cilt sıkılaştırılır ve gevşek cilt gerginleşerek toparlanır.
 • Cilde özel bir maske uygulanır, bu kısım için yapılan uygulamalar uzun ömürlüdür ve başarılı bir etki sağlar. Maske, belirli bir süre cilt üzerinde tutulduktan sonra temizlenir.
 • Maske temizlendikten sonra, cilde ihtiyacına göre tasarlanmış destekleyici ve nemlendirici saç kremleri ile masaj yapılır.
 • Güneş kremlerinin kullanımı medikal cilt bakımını tamamlar.

CİLT BAKIMI NASIL ETKİ EDER ?

Bağcılar Bahar Acar Güzellik Salonunda öncelikle medikal cilt bakımına başlamadan önce doktor cilt analizi yapar.

Cilt analizi sonucunda;

 • Cilt tipiniz (yağlı, kuru, karma, nemsiz)
 • Cilt yaşınız
 • Cilt problemleriniz ve cildinizin ihtiyacı olan temel maddeler, vitaminler ve ilaçlar belirlenir.

Yukarıdakilerin ışığında, medikal cilt bakımı için ürünler seçilmiştir. (maske, tonik, losyon, serum, kremler, bitki ve meyve peelingleri vb.)

Bu sayede doğru ürünlerle, doğru zamanda ve doğru adımlarla yapılan cilt bakımı, daha iyi sonuçlara ulaşır, cilt altı problemlerini daha hızlı ve daha hızlı etkiler.

Medikal cilt bakımında cilt derinlemesine temizlenir. Gözenekler temizlenir ve sıkılaştırılır. Cildin elastikiyetini kaybetmesini önlemek için sık sık sıkılaştırma yapılır.

CİLT BAKIMININ FAYDALARI NELERDİR ?

Olası sorunları (cilt yaşlanması vb.) Önlemek için önlemler alınır ve cilt, dış etkenler, hava kirliliği, güneşin zararlı etkileri, hava değişiklikleri gibi yıkıcı etkilere karşı daha dirençli hale gelir. Günlük güzellik bakımları da daha etkili hale geliyor.

CİLT BAKIMI KİMLERE YAPILABİLİR ?

Bağcılar Bahar Acar Güzellik Salonunda cilt bakımı kimyasal bir uygulama olmadığı için tüm erkek ve kadın müşterilerimizde uygulanabilir.

HANGİ ARALIKLAR İLE CİLT BAKIMINI YAPTIRMAK GEREKİR ?

Ayda bir kez cilt bakımı yaptırmak cilt sağlığı açısından her geçen gün daha fazla önem kazanmaktadır. Ayda bir yapacak zamanı bulamıyorsanız, her 2 ayda bir cildinize bakmak çok iyi gelecektir.

KLASİK CİLT BAKIMI FİYATLARI NELERDİR ?

Bağcılar Bahar Acar Güzellik Salonu Cilt bakım ürünleri fiyatları değişiklik göstermektedir. Çünkü her müşteri için ayrı bir cilt bakım ürünü kullanıldığından, cildin ihtiyacına göre medikal bir cilt bakımı seansı sırasında ek küçük uygulamalar da yapılabilir. Bu nedenle maalesef belirli bir fiyat verilmemektedir.

BÖLGESEL ZAYIFLAMA

Düzgün ve orantılı vücut hatlarına sahip olmak isteyen kişiler bölgesel incelme yöntemleri sayesinde istedikleri görünüme kavuşurlar. Bölgesel zayıflama vücudun bazı bölgelerinde oluşan yağ birikmelerini ortadan kaldırmak amacıyla kullanılır. Bu uygulama sayesinde kol, bacak, bel, karın, basen gibi bölgelerde fazla yağlar tercih edilen yönteme bağlı olarak sorunsuz bir şekilde ortadan kalkar. Teknolojik cihazlar sayesinde bölgesel incelme konusunda önemli başarılar elde edilmiştir.

Çünkü birçok kişi rahatsızlık duyduğu bölgelerdeki fazla yağları yok etmek için düzenli olarak spor ve egzersiz yaparak diyet programı uygularlar. Fakat her ne kadar bu programlara sıkı sıkıya bağlı kalınsa da istenilen sonucu elde etmek bazen zor olabiliyor. Bağcılar Bahar Acar Güzellik Salonu ile bu hizmetten yararlanıp daha kalıcı ve pratik teknikler kullanarak istediğiniz görünüme sahip olabilirsiniz.

BÖLGESEL ZAYIFLAMA YÖNTEMLERİ

Medikal estetik konusunda yaşanılan teknolojik gelişmeler, kullanılan cihazlar ve ürünler günümüz insanlarının tüm ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılar. Özellikle bölgesel incelme konusunda Bağcılar Bahar Acar Güzellik Salonu’ nda kullanılan yöntemler istenilen sonucu elde etmede başarılı bir role sahiptir. Bu konuda birbirinden farklı özellikte teknik ve yöntemler bulunur.

Bölgesel zayıflama konusunda sıklıkla tercih edilen Soğuk Lipoliz göbek, basen, bacak gibi bölgelerde oluşan yağları kalıcı olarak azaltmayı sağlar. Bu uygulama tek seansta ağrısız ve pratik bir şekilde yapılmaktadır. İstenilen doğrultuda bir incelme sağladığı gibi yağları kalıcı olarak vücuttan uzaklaştırır ve belirgin vücut hatlarının oluşmasına yardımcı olur. Uygulanan bu yöntem sayesinde cilt zarar görmeden deri tabakası altında bulunan yağlar soğutulur ve kullanılan özel petlerle kapanan bölgeden vakum işlemi ile yağ tabakasının donması sağlanır. Donmaya başlayan yağ tabakası daha sonra kristalleşerek yavaş yavaş ölür.

Soğuk lipoliz bölgesel incelme konusunda oldukça başarılı bir işlemdir. Ameliyatsız soğuk lipoliz son dönemlerde yaygın bir şekilde tercih edilir ve cerrahi bir işleme gerek yoktur. Bu uygulama içerisinde yer alan Kavitasyon yönteminde ses dalgaları yardımıyla yağ hücreleri parçalamaya çalışılır. Ses dalgaları hedeflenen bölgeye doğru gönderilir. İşlem sırasında cildin zarar görmemesi için sadece yağ hücrelerine doğru odaklanılır ve diğer dokulara herhangi bir zarar verilmemektedir. Bu uygulama ağrısız bir işlemdir ve ortalama 1,5 saat kadar zaman almaktadır.

Ses dalgaları sayesinde yağ hücreleri parçalanır ve kalıcı sonuçlara ulaşılır. İşlemin ardından hastaların kilolarını kontrol etmeleri ve metabolizmanın sürekli çalışır halde olmasını sağlamak amacıyla bol yeşillik ve su tüketmeleri gerekmektedir. İşlemin herhangi bir yan etkisi olmadığı için uygun kişiler tarafından rahatlıkla sağlanır. Sağlıklı bir zayıflama yöntemi olan bu teknik bölgesel zayıflama konusunda oldukça başarılıdır.

BÖLGESEL ZAYIFLAMA BASEN

Fazla kiloların bulunduğu basen bölgesinde kullanılan Bağcılar Bahar Acar Güzellik Salonunda bulunan teknolojik cihazlar yardımıyla fazla kilolardan kurtulabilmek artık daha rahattır. Kişilerin basen bölgesinde bulunan yağ tabakası belirlenir ve bu yağ tabakasının boyutuna uygun tercih edilen yöntem doğrultusunda uygulama yapılır. Tercih edilen yöntem doğrultusunda burada bulunan dirençli yağlar ısı ve ses dalgaları sayesinde tamamen yok edilmeye çalışılır.

Böylece bölgesel incelme konusunda istenilen performans elde edilir. Basende bulunan yağlar ne kadar dikkat edilirse edilsin artış gösteren bir bölgedir. Bu nedenle basen bölgesinde bulunan yağların kalıcı bir şekilde yok edilmesi gerekir. Uzman kişiler kontrolünde yapılan incelemeler sonucunda en doğru yöntem bu bölgede uygulanmalıdır.

BÖLGESEL İNCELME FİYAT

Bağcılar Bahar Acar Güzellik Salonu bölgesel incelme tedavisi için belirlenen fiyatlar tercih edilen uygulama bölgesine ve seans sayısına bağlı olarak farklılaşır. Ayrıca seanslar yapılırken bazı seansların süresi 45 dakika iken bazı seansların süresi ise bir buçuk saati bulmaktadır. Bu nedenle bölgesel incelme fiyatları kişiden kişiye değişiklik gösterir.

 

MANİKÜR/ PEDİKÜR

 

 

Güzel ve bakımlı bir görünüme sahip olmak için bakımlarımıza dikkat ediyor, sağlıklı bir hayat için egzersiz, diyet ve kişisel bakım gibi birçok yöntemi deniyoruz. Bu bakımlarda en dikkat ettiğimiz uygulamalardan biri de tabi ki sıklıkla yaptırdığımız Manikür ve Pedikür (el-ayak bakımı) uygulamasıdır.

Manikür ve pedikür, el ve ayaklarımızın daha sağlıklı ve güzel bir görünüme sahip olması için uygulanan kozmetik bir uygulamadır. Bağcılar Bahar Acar Güzellik Salonunda aldığınız bu uygulama ile istediğini görünüme hemen kavuşabilirsiniz.

MANİKÜR NEDİR VE NASIL YAPILIR? 

Bağcılar Bahar Acar Güzellik Salonunda aldığınız Manikür pedikür hizmeti, el, ayak ve tırnaklarımızın sağlıklı ve güzel bir görünüme sahip olması için, periyodik olarak yaptırdığımız profesyonel bir hizmettir. Manikür ile el tırnaklarımızın bakımı yapılırken; pedikür ile, ayak ve ayak tırnaklarının sağlıklı ve güzel bir görünüme sahip olması için gerekli bakımlar yapılmaktadır.

Böyle sıralanabilir:

 1. ADIM: Tırnaklar Temizlenir

Tırnaklarınızda oje varsa temizlenir ve daha sonra tırnaklar kurutulur.

 1. ADIM: Ilık Suda Bekletilir

El ve tırnak kenarlarının yumuşaması için yaklaşık olarak 4-5 dk. kadar eller manikür suyuna bekletilerek yumuşaması sağlanır.

 1. ADIM: Manikür Makası İle Temizleme

Uzayan tırnak etleri tırnak pensi ile dikkatlice kesilir ve daha sonra tekrar kurutma işlemi ile temizlik sağlanmış olur.

4.ADIM: Şekillendirme

 

Kişinin tercihine göre tırnaklar istenilen oranda törpü yapılarak kısaltma işlemi yapılır ve tırnak diplerine krem (lavanta yağı vb.) sürülür. Sonrasında tırnaklar ölü deriden temizlenerek dipteki fazlalıklar portakal çubuğu (tahta çubuk) ile hafifçe geriye doğru ittirilir.

5.ADIM: Masaj İle Bitirme

 

  

Bütün pürüzler giderildikten sonra tekrar krem sürülerek masaj uygulanır. Kurutma işleminden sonra isteğinize göre Kalıcı Oje veya French Oje yapılabilir.

 

PEDİKÜR NEDİR?  

 

Bağcılar Bahar Acar Güzellik Salonunda Pedikür işlemi, ölü etleri temizleyen, sertleşmiş ayak parmaklarınızı ve derinizi yumuşatan, ayak tırnaklarınızı tedavi eden bir uygulamadır. İyi bir ayak tedavisi çok iyi hissettirir, ancak pedikür uygulaması cila tipinden masaja kadar değişiklik gösterebilir.

PEDİKÜR NE İŞE YARAR?  

 

Pedikür, ayak bakımınız için harika bir uygulamadır! Bağcılar Bahar Acar Güzellik Salonunda bu istediğiniz hizmete hemen kavuşabilirsiniz.

 • Ayak sorunlarınız varsa, düzenli pedikür tedavi için destekleyici olabilir. Böylece, tedavi süreciniz daha kısalabilir.
 • Pedikür, duruşunuzun düzelmesine yardımcı olabilir; doğal olarak bakımlı, sağlıklı ayaklarla daha rahat yürürsünüz.
 • Diğer tedavilerle birleştirildiğinde sizi rahatlatabilir. Pedikür uzmanınız, ayaklarınıza birkaç yumuşatıcı ve yatıştırıcı krem ​​ile masaj yaptığında, kendinizi tüy gibi hissedersiniz!

NASIL YAPILIR?

 

Özellikle yaz aylarında sürekli olarak çorap kullanımı ve ayakkabı kullanımından dolayı hava almakta zorlanan ayaklarımızın hem sağlık açısıdan hem de görünüm açısından periyodik aralıklarla Pedikür uygulamasına ihtiyacı vardır.

 1. ADIM

İlk önce tırnaklarda oje varsa gerekli temizleme yapıldıktan sonra tırnaklar kurutularak kısaltma işlemi yapılır. Ne kadar kısa olursa ayağın rahat etmesi ve tırnakların zarar görmesi de engellenmiş olur.

 

 

 

 1. ADIM

Daha sonra, törpülenen tırnaklara yumuşaması için krem sürülür. Manikür de olduğu gibi yaklaşık olarak 4-5 dk. kadar pedikür leğenine konulan ılık suda bekletilerek tırnakların yumuşaması sağlanır. Sudan çıkarılan ayaklar havlu ile kurulanır.

 1. ADIM

Yumuşayan tırnak etleri özel bir makas yardımı ile temizlenir. Bu arada ayakların ölü hücrelerden arınması için ponza yardımı ile peeling yapılır. Sonrasında tekrar törpüleme işlemi yapılarak son şekli verilir.

 1. ADIM

Ayaklara krem sürülerek masaj yapılır ve işlem tamamlanır. İsteğe göre Oje veya Kalıcı Oje uygulaması yapılabilir.

 

PROTEZ TIRNAK

  

Protez Tırnak; deforme olan, sürekli yenilenmesi gereken oje sorununu ortadan kaldırır, 21 gün daima parlak, ilk günkü gibi bakımlı görünüm kolaylığı sağlar. Tırnak boyunuzu ortalama 2 saat içinde uzatmak, istediğiniz şekil, renk, hatta nail art yani tırnak sanatı ile süsleyerek ortalama 21 gün hiç bozulmadan kullanmanızı sağlar.

 

Protez tırnak deyince hayalimiz de hemen çok uzun abartılı tırnaklar canlanıyor, fakat protez tırnak istenilen boyutta ve şekilde yapılabilen bir tırnak uzatma işlemidir.

Bazen doğal tırnaklarımızdan ayırt edilemeyecek kadar doğal olabilirken, isteğe göre uzun boylarda sınır tanımayan Nailart’larda ve tasarımlar da uygulanabiliyor, bu tamamen sizlerin talebine göre değişiklik göstermektedir. 

Protez tırnaklar doğal tırnağa nazaran x4 kat daha sert ve kırılması güçtür bu nedenle de çok tercih edilmektedir.

Protez Tırnak uygulamaları kullanılan malzeme ve teknik açısından farklılık gösterebilir.

Malzeme açısından tırnak için özel üretilmiş 3 malzemeye ayrılır:

 • JEL
 • AKRİLİK 
 • POLLY JEL /AKRİL &JEL

Tüm malzemelerin çeşitli renk yelpazeleri bulunur.

 

Bağcılar Bahar Acar Güzellik Salonu Protez Tırnak; uygulama tekniği açısından ise ŞABLON ve TİP tekniği olarak ayrılmaktadır. Son zamanlarda birçok farklı yan malzeme ile uygulanabildiğini görsek de asıl olan tırnağın ucuna eklenerek ya da altına kalıp desteği yapılarak uzatılmasıdır.

En çok aldığımız sorulardan biri ise ” kullanılan malzemelerden hangisinin daha dayanıklı ve iyi olduğu ” aslında tüm malzemelerin dayanıklılığı kullanılan ürün kalitesine ve uygulama tekniğine göre ölçülmelidir çünkü sektörde artık çok fazla kalitede ürün çeşitliliği bulunmaktadır.

Malzemeleri tek tek ele alırsak en yaygın ve çok tercih edilen malzeme çeşidi  parlaklığı ve kokusuz olması ve aynı zamanda esnek yapısı  nedenleriyle tırnak jeli malzemesidir. Ülkemizde daha çok rağbet gören jel uygulamaları şimdilerde daha çok “jel protez” ya da” jel tırnak “ismiyle de karşımıza çıkıyor sonrasında tırnak akrilik malzemesi gelir diyebiliriz tabi bu sıralama uzmanın ya da salonların tercihine göre değişiklik gösterebilmektedir hatta kimi zaman ülkeler ve bölgelere göre bile farklılık gösterebilmektedir.

 

Tırnak akrilik malzemesi bu uygulamanın bir dişçi tarafından ilk buluşundan bugüne kadar gelen en eski malzeme çeşididir, pudra gibi bir yapıdadır ve bir  akrilik sıvısıyla katılaşır, şekil alır ve çok bahsedilen rahatsız edici kokusu aslında akrilik sıvısından kaynaklıdır.  Genel ismi protez tırnak olan bu uygulamanın da bazen malzeme isimleriyle Akrilik tırnak gibi anıldığına rastlayabiliriz.

Son zamanlarda trend olan yeni ve kolay malzeme olarak tanımlanan akrilik malzemesine alternatif olan Polly jel bir diğer adıyla Akril-Jel de malzeme çeşitleri arasında artık yerini aldı.

En çok karşılaştığımız sorular ve ayırt edilmekte güçlük çekilen uygulamalardan bazıları;

Protez tırnak ve jel protezin farklı olduğunun düşülmesi “Hayır, protez tırnak ve jel tırnak aynı işlemdir.”

Bazen de protez tırnak ve kalıcı oje işlemlerinin karıştırılmasıyla karşılaşabiliyoruz, kimi zaman iki uygulamanın da aynı olduğu düşünülebiliyor. “Hayır, protez tırnak ve kalıcı oje farklı işlemlerdir.”

En kolay anlayabileceğimiz şekliyle; tırnaklarınızın boyunu uzatma ya da  şeklini değiştirmek istiyorsanız ” protez tırnak ” kendi doğal tırnaklarımızın mevcut uzunluğunda +21 gün renkli, parlak, bakımlı gözükmesini istiyorsak “kalıcı oje” bir diğer ismiyle de “jel oje” tercih edilmelidir.

 

GELİN BAŞI/ NİŞAN BAŞI

 

Düğün, nişan ve kınalar insanlar özellikle de kadınlar için oldukça önemli bir konudur. Kadınlar nu güzel günlerde her zaman en güzel olmayı hedefliyor. Giydikleri kıyafet, yaptırdıkları saç ve kullanılan aksesuarlar ile dikkat çekmek isterler. Birbirinden güzel ve iddialı saç ve tesettür modeller bulunmaktadır. Nişan ve düğünlerinizde kendinize uyan modeller için Bağcılar Bahar Acar Güzellik Salonunda istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.

 

TOPUZ MODELLER KULLANIŞLI VE ŞIK

Gelin, kına başı veya nişan denilince akla ilk gelen topuz modellerdir. Genç kızlar gelinliklerde topuz modelleri yaptırmayı çok severler. Topuzun da kendi içinde bulundurduğu birçok model vardır. Son zamanlarda salaş topuzlar ve doğal topuzlar çok tercih edilmektedir. Balerin topuzu ise sadelik isteyen gelinlerin daha fazla tercih ettiği bir modeldir. Bu topuzlara ayrıca konulan küçük çiçekler veya taşlar çok gözde aksesuarlardır. Özellikle yaz aylarında bu özel gününüzde rahat edebilirsiniz.

 

AÇIK SAÇ MODELLERİ ASLA VAZGEÇİLMİYOR

Son zamanlarda açık ve salaş saç modelleri en çok tercih edilen modeller arasında yerini almaktadır. Özellikle gelin başlarında dalgalı saçlar genç kızlar tarafından oldukça rağbet görmektedir. Daha çok doğal dalgalı saçlar kızların tercihi olmaktadır. Açık saç modellerinde, çiçekten yapılmış taçlar doğal bir hava katarak çok hoş durmaktadır. Ayrıca düğünden önce dış çekimlerde açık saç modelleri kullanılarak çok güzel bir hava katmaktadır.

 

TAM 10 YILLIK DENEYİM

Bağcılar Bahar Acar Güzellik Salonu olarak tamı tamına 10 yıldır deneyimlerimizi sizlere aktarmaktayız. Her bir modelimiz benzersiz ve çeşitlilik göstermektedir. Her bir modelimizin arkasında büyük bir emek, tasarım gücü, birikim ve büyük bir ekip çalışması yatmaktadır.

 

 

 

 

KALICI MAKYAJ

 

Kalıcı makyaj diğer adıyla “mikro-pigment uygulaması” steril ve tek kullanımlık bir iğne yardımıyla natürel ve mineral içerikli boyaların derinin altına yerleştirilmesi ile yapılan bir bakımdır. Kullanılan pigmentler, bitkisel kaynaklı ve organik boyalar olup kesinlikle yan etki yapmaz. Kalıcı makyaj için kullanılmakta olan boyalar yüz ve vücut kullanımı için tasarlanmış olup, katkı ve koku maddesi bulundurmaz.

Bağcılar Bahar Acar Güzellik Salonu’ nda aldığınız Kalıcı makyaj uygulaması sayesinde kaş, göz çizgisi veya dudaklarda, kirpik diplerinde kirpiklerin gür ve doğal görünmesine, cilt renginizle uyumlu olanaklar sunulabilir. Kalıcı Makyaj çatlaklar, doğum lekeleri, çiller, yaşlılık lekeleri ve düzensiz cilt renklenmeleri gibi bazı küçük kusurları kapatılabilir veya biçim bozuklukları ortadan kaldırabilir. En büyük avantajlarından birisi de makyaj tazeleme, yenileme gibi dertleri ortadan kaldırmakta olup, zaman ve maliyet tasarrufu sağlamaktadır.

Uygulamaya başlamadan önce kişinin istediği kaş şekli belirlenir. Ancak bazen istenilen kaş şekli uygulama yapılacak yüz tipi için uygun olmayabilir. Bunu anlamanın en güzel yolu önce istenilen kaş şeklinin kaş kalemi yada kaş farı ile yüze uygulanmasıdır.  Kişinin beğendiği kaş şekli bulunana kadar çizim işlemi yapılır. Sonrasında uygulamaya yapılacak boya rengi belirlenir ve işleme başlanır. İşlem tek kullanımlık iğneler ve ekipmanla yapılır. Bağcılar Bahar Acar Güzellik Salonun’ nda kalıcı makyaj kaş haricinde, dudak kontürü ve eyeliner olarak da hizmet olarak sunulmaktadır.  Bu uygulamalarda da yine ön çizimler yapılmakta en uygun ve güzel görüntü belirlenip uygulanır.

İşlem süresi kişinin cildinin hassasiyetine, nem oranına, elastikiyetine, cildin genel durumuna göre değişmektedir.  Ufak bir test den geçirildikten sonra ortalama olarak bu süre 1-2  saat civarında olmaktadır. Yaklaşık 15 gün sonra düzenli kontrol gerektirmektedir.

Bağcılar Bahar Acar Güzellik Salonun’ da kalıcı makyajın ciltte kalma süresi kişiden kişiye değişir. Bu süre 2 -3  yıl arasında değişim olmaktadır. Rengi açılan makyajın üzerinden geçilerek renk her zaman sabitlenebildiği gibi açık renkler koyulaştırılabilir.  Makyajın bozulmasına yol açan etkenlerden ne kadar uzak durulursa bu süre o kadar uzayıp kalıcı olmasını sağlar. Kalıcı makyaj yapıldıktan sonra, UV ışınlarına uzun süre maruz kalmamak gereklidir. Ayrıca sigara, uyuşturucu, solaryum seansları, aşırı kuru cilt özelliği makyajın kalıcılık süresini en aza indirger.

KALICI MAKYAJ ACITIR MI?

Bağcılar Bahar Acar Güzellik Salonu’ nda aldığınız bu hizmet, bazı insanların ağrı eşiği anestezik yanıta göre değişmektedir ve bu sebeple küçük bir rahatsızlık hissedebilirsiniz.  Ayrıca hafif bir yanma hissine kapılabilirsiniz. Bu yüzden kalıcı makyaj öncesi uygulama yapılacak alanı uyuşturmak için medikal  lokal  anestezik  kremler ve jeller cildinize uygulanır. Böylece kalıcı makyaj uygulaması yapılırken herhangi bir şey hissetmezsiniz.

Kalıcı makyajın ciltte kalma süresi kişiden kişiye değişim gösterir. Bu süre 2 -3  yıl arasında değişebilir. Rengi açılan makyajın üzerinden geçilerek renk her zaman sabitlenebildiği gibi açık renkler koyulaştırılabilir.  Makyajın bozulmasına yol açan etkenlerden ne kadar uzak durulursa bu süre o kadar uzamaya yol açar. Kalıcı makyaj yapıldıktan sonra, UV ışınlarına uzun süre maruz kalmamak gereklidir. Ayrıca sigara, uyuşturucu, solaryum seansları, aşırı kuru cilt özelliği makyajın kalıcılık süresini azaltır.

 

MASAJ

Bağcılar Bahar Acar Güzellik Salonu Masaj ağrıyı dindirmek, belirli bir bölgedeki şişliği azaltmak, kasları gevşetmek, yaralanma sonucunda ortaya çıkan gerilme ve burkulmalarda iyileşmeyi hızlandırmak amacıyla uygulanır.

Genel inanışın aksine, kas gücünün azalmasına engel olmaz ya da yağ birikimlerinin ortadan kalkmasını sağlamaz. Uygulaması fizyolojik esaslara dayanır, örneğin bir alana yapılan masaj, alttaki iç organlardan gelen ağrıyı azaltır ya da ortadan kaldırır. Masajın deri damarlarında neden olduğu değişiklikler alttaki dolaşımın durumunu da değiştirir.

 

MASAJIN FAYDALARI

 

Birikmiş sıvıların emilimini kolaylaştırmak için de masajdan yararlanılabilir. Kaslara yapılan masaj bir çalışmadan önce uygulanırsa, daha fazla kan hücumunu sağlayarak ve kasları hafifçe ısıtarak onları ekinliğe hazırlar ve kolaylaştırır.

Tedavi amacıyla uygulanan masajda üç tür el hareketi vardır: Kasları gevşeten, küçük yüzeysel damarlardaki dolaşımı ve kalbe giden kan miktarını artıran hafif ya da sert darbeler; örselenmiş doku, kas ve lifleri gererek hareket etmeyi kolaylaştıran yoğurma, sıkıştırma, sürtünme ve bastırma hareketleri; dolaşımı düzeltmek amacıyla ellerin kenarıyla deriye art arda  vurulan darbeler.

 

HIZLI RANDEVU FORMU

Yandaki formu doldurarak tüm hizmetlerimizden anında faydalanabilirsiniz.  Detaylı Bilgi Al