Erkekler İçin Lazer Epilasyon Ve Bilinmesi Gerekenler

Erkekler eskiye göre daha bakımlı ve daha estetik bir görünüme sahip olmak istemektedir. Bu nedenle erkek epilasyon işlemleri profesyonel bir şekilde erkeklerin hizmetine sunulmaktadır. Bilindiği üzere lazer epilasyon diğer epilasyon yöntemlerine ve ağda gibi yöntemlere göre daha acısız ve daha avantajlıdır. Bu nedenle artık sadece bayanlar değil erkekler de daha bakımlı bir görünüme sahip olmak adına lazer epilasyon yaptırmak istemektedirler.

Erkeklerde daha çok sakal üstü kıllar, kulaklarda kıllar, burun kılları, sırt ve göğüs bölgesinde kıllar görülmektedir. Bu alanlar bacak ve kol gibi alanlara göre daha fazla acı hissinin uyanmasına müsait olan alanlar olduğu için buz epilasyon yapılması uygun olacaktır.

Erkek epilasyon yaptırmak isteyen kişilerin mutlaka bilgi sahibi olması gereken bir takı konular da mevcuttur. Bu sayede erkekler daha bilinçli ve daha konforlu bir şekilde lazer epilasyon yaptırmaya başlayabilirler.

 

Erkek Lazer Epilasyon Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Erkekler epilasyon konularında bayanlar kadar detaylı bilgilere sahip olamayabiliyor. Bu nedenle ilk kez lazer epilasyon yaptırmak isteyen erkeklerin mutlaka bilmesi gereken bazı konular ise;

  • İlk olarak erkek epilasyon yaptırmak isteyen kişiler mutlaka işini en iyi şekilde yapan merkezlerden destek almalıdır. Çünkü lazer epilasyon ciltte yanıklara neden olabilir. Bu gibi durumlarla karşılaşmak istemeyen kişiler ise mutlaka profesyonel bir şekilde hizmet veren yerleri tercih etmeleri gerekir.
  • Sara gibi kronik hastalığı olan erkekler için lazer epilasyon uygun olmayacaktır. Bu nedenle çeşitli kronik hastalığı olan erkeklerin mutlaka doktora danışarak lazer epilasyon yaptırmaları tavsiye edilir.
  • Epilasyon öncesi merkezi iyice araştırmaları gerekir. Burada hijyen konusuna ekstra dikkat edilmesi önerilir.
  • Erkeklerde kılların miktarına ve bölgesel yoğunluklarına göre seans sayısı artıp, azalmaktadır. Dolayısı ile kaç seans yapılması konusunda uzmanlardan bilgi alabilirsiniz.
  • Erkeklerde kılların uzunluğu ve kalınlığı daha fazla olduğu için kadınlara göre daha zor bir epilasyon dönemi geçirirler. Bu nedenle seanslar bitene kadar düzenli bir şekilde devam etmeleri gerekir.
  • Erkek epilasyonu yaptırmak isteyen kişilerin dikkate alması gereken bir diğer konu ise kılların rengidir. Örneğin beyaz kıllar için lazer epilasyon yapılmaz. Çünkü hiçbir lazer epilasyon cihazı beyaz kılları görmez. Dolayısı ile işleme başlamadan önce kıllarınızın rengine dikkat etmeniz gerekmektedir.
  • Lazer epilasyon sonrasında hemen cilde soğuk uygulanmalıdır. Bu bölgede kızarıklık, tahriş veya çeşitli cilt problemlerinin önüne geçen en büyük ve en önemli detaylardan biridir.
  • Buz lazer epilasyonu günümüzün en önemli ve en son teknolojilerinden biridir. Vücutta acı ve ağrı hissini ortaya çıkarmaz. Eğer erkekler buz lazer epilasyon çeşidini tercih ederlerse daha fazla avantaj yakalamış olurlar.

Tüm bu konulara dikkat edilerek erkek epilasyon yaptırmanız daha avantajlı olacaktır. Özellikle epilasyon hakkında hiçbir bilgisi olamayan kişilerin daha detaylı bir araştırma yapması önerilir.

 

 

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir