Cilt Leke Türleri ve Tedavi Yöntemleri

Farklı birçok sebebe bağlı olarak ciltte lekeler oluşabilmektedir. Kişinin sosyal yaşantısını olumsuz etkileyen lekelerden kurtularak daha ışıltılı ve daha güzle bir görüntüye sahip olunması ise günümüzde uygulanan leke tedavileri ile mümkün olmaktadır. Cilt leke türlerine göre leke onarımı işlemi de farklılık taşımaktadır. Gerçekleştirilecek olan leke onarım işlemlerinde konusunda uzman olan ve deneyimli kişilerden desteğin alınması ise istenen sonucun elde edilmesi açısından son derece önemlidir.

Cilt lekeleri genel olarak güneşin zararlı etkileri ya da yaşlanma ile karşımıza çıkarken aynı zamanda hamilelik ve değişen hormonlarda leke oluşumuna zemin hazırlamaktadır. Bunun yanı sıra cilt lekelerinin oluşumunda kullanılan ilaçlardan pigment değişimlerine kadar birçok sebep sayılabilmektedir.

Leke onarım tedavi yöntemlerinde lazer tedavi, kimyasal peeling, dermabrazyon yöntem, leke maskeleri, dermapenli mezoterapilerin yanı sıra ışın kaynakları da bulunur. Uygulama işleminde yapılacak olan çalışmanın belirlenmesinde de uzmandan destek alınması istenen sonuca kavuşulması açısından önemlidir.

 

Leke Onarım İşlemi Öncesi Nelere Dikkat Edilir?

Leke onarım işlemlerinde uygulanacak olan işleme göre de öncesinde planlamalar yapılabilmektedir. Özellikle kimyasal peeling çalışmasında cilt soyulması yapılması amaç olup üst deriden alt deriye yani lekesiz alana ulaşılması sağlanır. İşlem sırasında farklı çalışmalar gerçekleştirileceğin için konusunda uzman olan kişi tarafından önerilen ille öncesi olan uygulamalara dikkat etmeniz önerilir.

Leke onarım işlemi öncesinde temel olarak leke ile ilgili araştırma yapılarak sebebi ve sonrasında uygulanabilecek olan tedavi yöntemi belirlenir. Belirlenen tedavi yöntemine göre ise uzman kişi yapılması ya da yapılmaması gereken işlem öncesi işlemler hakkında size detaylı bilgi sunacaktır.

 

Leke Onarım İşlemi Sonrasında Nelere Dikkat Etmeli?

Leke onarımı işlemleri sonrasında lekenin tamamen yok olması sağlanırken kimi zaman lekelerin belli bir zaman sonra aynı yerden tekrar çıktığı da görülmektedir. Leke onarım işlemlerinde tercih edilecek olan yöntemler çoğu zaman istenen sonucun elde edilmesinde avantaj sağlayarak sorunun çözümlenmesini sağlamaktadır. Bunun ile beraber leke tedavisi sonrasında dikkat edilmesi gerekenlere önem verilmemesi de leke onarım işleminin başarıya ulaşması açısından sıkıntı yaşanmasına sebep olabilmektedir.

Leke onarım işlemi sonrasında uygulanan tedavi yöntemine göre sonrasında dikkat edilecek olanlar değişebilmektedir. Fakat genel olarak leke onarım tedavileri akabinde güneşe maruz kalınmaması önerilir. Bu sebep ile birçok leke onarım uygulamasının güneşin etkisinin daha az olduğu kış aylarında yapılması önerilir.

Leke onarım işlemleri sonrasında uygulama alanı ile ilgili uzman kişi belirli çalışmaların yapılmasını gerekli görebilir. Aynı zamanda krem ve benzeri ürünlerinde kullanılmasını gerekli görebilmektedir. Tüm bu uygulama detayları gerçekleştirilen leke tedavisi yöntemlerine göre farklılık taşımaktadır.

Herhangi bir acı hissi yaşanmadan yapılan leke tedavi uygulamaları sonrasında uzman tarafında da belirtilen onarım sonrası dikkat edilecek olanlara önem verilmesi ile beraber istenen sonuçta elde edilebilir.

 

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir